Ministr Blažek navrhuje: Posilme Zemanovu moc

27.05.2013 21:55 | Zprávy

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v novém zákoně o státním zastupitelství navrhuje posílit pravomoc prezidenta. Jmenování nejvyššího státního zástupce by mělo na příště být právě v rukou hlavy státu. Informuje o tom server iDnes.cz. Zeman bude vycházet z návrhů vlády, ale nebude fungovat pouze jako stroj na podpisy, čemuž se bránil už v kauze Martina C. Putny. Proti posílení moci prezidenta není ani exministr Jiří Pospíšil.

Ministr Blažek navrhuje: Posilme Zemanovu moc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Blažek

"Při vytváření institucí se nelze ohlížet na to, kdo zastává kterou funkci aktuálně při tvorbě toho kterého zákona," říká Blažek ke skutečnosti, že vzroste faktická moc prezidenta. Ve stejném duchu se vyjadřuje i exministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS), pod jehož patronací zákon vznikal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šok kolem globálního oteplování: Zjistili, že to přehnali a všechny naštvali

11:36 Šok kolem globálního oteplování: Zjistili, že to přehnali a všechny naštvali

Bývalý britský premiér Tony Blair varuje, že debata o změně klimatu se stala iracionální a odrazuje …