Ministr Brabec přijel na Šumavu a dal dva zásadní sliby

21.02.2014 22:12

Ministr životního prostředí Richard Brabec poprvé navštívil Národní Park Šumava a z jeho úst zde zazněly dva velké sliby. Pokusí se prý zastavit odliv lidí z oblasti tím, že se pro ně pokusí najít práci v lese. Dal také jednoznačně najevo, že neumožní průzkumy ani těžbu zlata. Informoval o tom server iDnes.cz.

Ministr Brabec přijel na Šumavu a dal dva zásadní sliby
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr vnitra Michal Chovanec s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem

Obce v oblasti NP Šumava se už léta potýkají s odlivem obyvatel. Místní tu totiž jen těžko hledají práci. Ministr Richard Brabec to však chce změnit a to prostřednictvím zákona. Hodlá totiž připravit novelu zákona o veřejných zakázkách, která by zvýhodnila místní firmy zpracovávající dřevo.

"Například v Německu mají místní firmy přednost. My jsme se dostali do situace, kdy výběrová řízení jsou pouze diktátem ceny, a to není správná cesta. Chtěl bych, aby regionální aspekt byl v novele zohledněn. Jak konkrétně, teď nevím, protože nejsem právník," prohlásil ministr. Zakázky na kácení a vysazování stromů by prý měly dostávat právě místní firmy. Jednou z cest může být i rozdělení větších zakázek na menší, aby na ně dosáhli drobní podnikatelé.

Stranou ministrovi pozornosti nezůstala ani problematika těžby zlata. V okolí Kašperských Hor leží zlato asi za 130 miliard korun a řada firem už usilovala o těžbu. Ministr však jasně slíbil, že k ničemu takovému nedojde, dokud bude on sám ministrem. "I v programovém prohlášení vlády je, že nebude souhlasit s těžbou ani průzkumem ložisek," řekl jasně Brabec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

17:33 Profesor Knížák udeřil: Opět se dostala ke slovu ta část národa, která posloužila totalitnímu režimu. Stačí jí Gott a jeho cukerinový kýč...

Exředitel Národní galerie Milan Knížák se ve svém komentáři zamyslel nad úmrtím Karla Gotta; dění ko…