Ministr Chládek: Novináři mě spojili s Rathem. Chci omluvu

27.05.2014 9:32

Ministr školství Marcel Chládek žaluje novináře za články v regionálním tisku, kde byl spojován s Davidem Rathem. Myslí si, že ho mohly zničit. Nyní chce omluvu. Hospodářské noviny píší, že proti němu stojí judikatura, která říká, že politik musí snést víc než běžný občan.

Ministr Chládek: Novináři mě spojili s Rathem. Chci omluvu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda výboru Marcel Chládek
reklama

Hospodářské noviny píší, že týden po tom, co byl zatčen David Rath, vyšel v okresních novinách v Rakovníku článek nesoucí titulek „Odkryje korunní princ tajemství kraje?“.

Marcel Chládek byl tehdy středočeský krajský náměstek a byl myšlen tím korunním princem. Soud nyní rozhoduje, zda je spojování Chládka se zmanipulovanými zakázkami už za hranou.

„Nechci žádné odškodnění, jen omluvu. Protože tohle už bylo moc, takže jsem si řekl, že to tak nenechám,“ uvedl Chládek ke své žalobě. V týdeníku Raport se o Chládkovi psalo například toto: „Ví, že má máslo na hlavě... Měl by odkrýt tajemství krajského úřadu. Tajemství cinknutých zakázek, podivných losovaček a dalších pokřivených mechanismů na vyvádění našich peněz,“ citují HN.

Soudy by neřešily nic jiného

Podle Chládkova advokáta mohly články v regionálním tisku vážně ohrozit Chládkovu kariéru. Jenže podle mínění HN proti současnému ministrovi školství hraje judikatura. Podle starších rozsudků totiž politici musí od novinářů snést víc než běžní lidé. „Kdyby takhle reagovali všichni politici, soudy by neřešily nic jiného,“ řekl HN advokát Václav Láska.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: dkr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

17:26 Piráti? Psychoušové a bonzáci! A šéfky TOP 09 se bojím. Podívejte se na ni, má to v očích! U Xavera vystoupila novinářská „šlechta“

Komentátor Petr Holec se domnívá, že strana Pirátů je stranou, která je založená na bonzáctví. Předs…