Ministr Chvojka naštval neziskovky. Vůbec prý nedělá, co mu doporučují z Rady Evropy

01.08.2017 17:34 | Zprávy
autor: mp

Pod patronací ministra pro lidská práva Jana Chvojky vzniká koncepce, která si klade za cíl vzbudit v lidech větší zájem o veřejné dění. Neziskové organizace však koncepci, na které se podílela také ministerstva školství a kultury, kritizují. Zdá se jim totiž, že ministr jen provedl nepříliš promyšlený předvolební tah, který se mu ani trochu nepovedl.

Ministr Chvojka naštval neziskovky. Vůbec prý nedělá, co mu doporučují z Rady Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr pro legislativu a lidská práva Jan Chvojka

Předseda Legislativní rady vlády a ministr pro lidská práva Jan Chvojka by si přál, aby se Češi, Moravané a Slezané více zapojovali do veřejného dění. Ve svých plánech se prý Chvojka volně inspiruje koncepcí Rady Evropy, ale opravdu jen velmi volně. Brání se především centralizaci celého systému.

Celý článek naleznete zde

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Adriana Chochelová byl položen dotaz

Důvod k hrdosti?

Paní Nerudová se chlubí, jak doběhla Okamuru, tím že jste vycestovala proti jeho vůli za státní peníze! Nepřipadá vám spíš, že jste doběhly českého občana a daňového poplatnika, který vás platí a kterým vy máte sloužit? Připadá vám to jako dostatečný důvod k hrdosti? Michal Prášek

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

20:15 Foldyna vytáhl paragraf k vyhoštění velvyslance. 40 ukrajinských neziskovek povstalo

Debata o další pomoci Ukrajině v Česku se po volbách dál vyostřuje. Poté, co ukrajinský velvyslanec …