Ministr Hamáček: Některé kraje příjemně překvapily. Děkujeme všem, kteří dorazili k volbám

04.10.2020 16:25

Vítězem právě skončených voleb se stalo hnutí ANO, které si připsalo výhru v deseti krajích. Pouze ve Středočeském kraji vyhrálo STAN, v Libereckém Starostové pro Liberecký kraj a v Královéhradeckém kraji získala nejvíce hlasů koalice ODS a hnutí STAN. Sociální demokraté ztratili, ale předseda ČSSD Jan Hamáček je rád, že se nenaplnily nejčernější scénáře některých předvolebních průzkumů.

Ministr Hamáček: Některé kraje příjemně překvapily. Děkujeme všem, kteří dorazili k volbám
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda ČSSD Jan Hamáček
reklama

Sociální demokraté mají ve hře stále pět kandidátů v senátních volbách, kteří postoupili do druhého kola. „Ve druhém kole bývá nižší účast. Já ale věřím, že dorazíte a podpoříte je v boji o senátorské křeslo,“ poznamenal Hamáček na Facebooku. 

„Rád bych poděkoval všem, kdo v krajských a senátních volbách dali hlas sociální demokracii. Nejčernější scénáře některých krajských průzkumů se nenaplnily. Některé kraje příjemně překvapily. Například Pardubický nebo Zlínský. Přesto výsledek není takový, jaký bychom si představovali. Už v lednu nás čeká sjezd. Tam vše projednáme a vyhodnotíme,“ informoval také předseda Jan Hamáček.

Zároveň ocenil, že se podařilo volby udržet vzhledem k současné situaci s koronavirem bezpečné. „A na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří dorazili k volbám. Na vnitru jsme udělali vše pro to, aby byly volby bezpečné, a podařilo se to. Díky!“ vzkázal Hamáček. 

U letošních krajských a senátních voleb musela být dodržována přísná bezpečnostní opatření. I přesto byla volební účast v krajských volbách téměř 38 procent, doplňovacích voleb do Senátu se zúčastnilo přesně 36,74 procenta voličů. 

 

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Barbora Richterová
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…