Ministr Havlíček: Novela energetického zákona zatne tipec energošmejdům

15.09.2021 8:52 | Zprávy

Poslanecká sněmovna schválila novelu energetického zákona, od příštího roku se tak spotřebitelé dočkají větších práv, povinnosti naopak přibudou dodavatelům energií a zejména energetickým zprostředkovatelům, nad kterými získá dohled Energetický regulační úřadu. „Novelu energetického zákona, právě kvůli praktikám energetických šmejdů, kterým je potřeba zatnout tipec, považuji za jednu z priorit Ministerstva průmyslu a obchodu. Její schválení je úspěchem především pro spotřebitele,“ uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Ministr Havlíček: Novela energetického zákona zatne tipec energošmejdům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu a ministr dopravy
Od příštího roku se tak budou muset zprostředkovatelé registrovat na ERÚ. Registr bude veřejně přístupný a každý spotřebitel si bude moci jednoduše zkontrolovat, jestli zprostředkovatel, který se mu ozval, má potřebné oprávnění a splnil základní podmínky. 
 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

19:25 Silná lobby za Pavlem. Turek pojmenoval problém

Vládní zmocněnec pro klimatickou politiku Filip Turek (Motoristé) naznačil, že prezident Petr Pavel …