Ministr Heger v tichosti odstavuje šéfa VZP Horáka. Nejen za IZIP

23.05.2012 8:14

Dny Pavla Horáka v čele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) jsou podle dnešních Lidových novin sečteny. Ministr zdravotnictví Leoš Heger potvrdil, že největší pojišťovna v zemi dostane nové vedení. Jasno má také v nástupci. V čele VZP by měl napříště stanout jeho ministerský náměstek Petr Nosek, píšou.

Ministr Heger v tichosti odstavuje šéfa VZP Horáka. Nejen za IZIP
Foto: Hans Štembera
Popisek: Leoš Heger

"Dlouho jsme to diskutovali a padlo jeho jméno," řekl LN ministr. Termín, kdy nový ředitel pojišťovnu převezme, ale podle deníku neupřesnil.

Šéfa pojišťovny totiž jmenuje a odvolává správní rada a její obměna se naopak odsouvá. Původně ji Heger naplánoval už na duben, harmonogram mu ale narušil rozklad Věcí veřejných a vládní krize. "Teď jsme s panem premiérem dohodli, že nejdřív se bude řešit kauza IZIP a teprve pak správní rada," řekl ministr Lidovým novinám.

Horák a kmotr Janoušek

Podle kuloárních informací se ale těmito prohlášeními Heger jen snaží zažehnat paniku. Čtveřice radních jmenovaných vládou, tedy ministerstvem zdravotnictví, které chce Heger vyměnit, už se prý na posledním zasedání managementu loučila. "Ministr je asi jen opatrný, personální změny každou společnost ekonomicky rozkývají," řekl LN zdroj obeznámený s děním v pojišťovně. "Pan ředitel Horák by měl zůstat ve funkci alespoň dvě správní rady a pak se uvidí," dodal.

Jak LN připomínají, Horákovi zlomil vaz hlavně skandály opředený projekt IZIP (projekt elektronických zdravotních knížek) za dvě miliardy korun. Před časem také vyšlo najevo, že zřejmě nechal do personálií v pojišťovně zasahovat lidi zvenčí, což ukázaly zveřejněné odposlechy bývalého primátora Pavla Béma a vlivného podnikatele Romana Janouška. Bém se na nich s Janouškem domlouvají, koho dosadí do čela bohaté pražské pobočky VZP a plánují kvůli tomu volat právě Horákovi a šéfovi správní rady Markovi Šnajdrovi (ODS). Heger šéfovi největší zdravotní pojišťovny také vyčítá, že nedokáže zajistit péči o pacienty s roztroušenou sklerózou ve specializovaných centrech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk, mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Demokracie dostává na frak. Jaroslav Bašta o tom, jak se vyrábějí kauzy pár dní před volbami, aby se nestihlo reagovat

7:14 Demokracie dostává na frak. Jaroslav Bašta o tom, jak se vyrábějí kauzy pár dní před volbami, aby se nestihlo reagovat

Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se věnoval v komentáři pro Prvnízprávy.cz rak…