Ministr Herman a komunista Dolejš si notovali. Nad Karlem Krylem

06.10.2014 22:15

Patří busta Karla Kryla do sněmovny? Nad touto otázkou se v pondělních Událostech, komentářích přeli místopředseda KSČM Jiří Dolejš a ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). V jedné ze svých písní se Kryl dokonce ptá: Pomníky stavíte, prosím vás, komu?

Ministr Herman a komunista Dolejš si notovali. Nad Karlem Krylem
Foto: Redakce
Popisek: Výřez z pamětní desky Karla Kryla v Olomouci

Podle Hermana je busta Karla Kryla zdviženým prstem politikům, aby jednali poctivě. „Karel Kryl může na naši práci dohlížet,“ poznamenal Herman. Dolejš oponoval, že se písničkář stavěl proti papalášům, a řada lidí si dnes myslí, že sněmovna je plná papalášů, takže je otázka, zda by tam měl být. Komunistické straně ale prý Krylova busta rozhodně nevadí, je to demokratická strana a jako taková i ona potřebuje nad sebou bič, aby se nestala papalášskou stranou.

„Já myslím, že by tam měl být právě proto,“ oponoval ministr. Herman navíc připomněl, že odhalování byl přítomen i písničkářův bratr Jan a tento krok nijak nekritizoval. Zároveň ocenil i kritické hlasy, kterým se umístění busty ve sněmovně nelíbí. „Jsem rád, že žijeme v době, kdy mohou zaznít i takto kritické názory a můžeme o nich diskutovat,“ podotkl.

S Dolejšem se ale shodli na tom, že by si Kryl nepřál, aby se u jeho busty rok co rok konala nějaká shromáždění a kladly se k ní květiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

14:02 Říkám mladým, se*te na Piráty. Za komunistů byl velký nákup za dvě stovky, teď se všechno zdražuje. Vojtěch Filip přijel domů na jih

„Budu volit komunisty, jsou sociální. Říkám i našim mladým, s.rte na Piráty! Dříve za dvě stovky vel…