Ministr Kuba útočí: Není možné, aby ministr financí řekl v televizi...

31.10.2012 10:27 | Zprávy
autor: jav

O Martinu Kubovi se mluví jako o potenciálním vyzyvateli Petra Nečase na funkci předsedy strany. On sám by podle rozhovoru v Hospodářských novinách naopak chtěl být Nečasovým ochráncem a „pravou rukou“. Takovým, kdo místo něj klidně „nastoupí“ i na koaliční partnery.

Ministr Kuba útočí: Není možné, aby ministr financí řekl v televizi...
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prezident republiky Václav Klaus přijel ministra průmyslu Martina Kubu v dopoledních hodinách na Pražském hradě

„Mělo by to být podobné jako ve firmách,“ myslí si ministr průmyslu. „Musí tam být lidé, kteří jsou marketingovými tvářemi, lidé, kteří jsou schopni stranu manažersky vést a řídit, a pak lidé, kteří jsou schopni vytvářet ideologii,“ myslí si Kuba. Současné vedení ODS, které bylo vytvořeno jen na základě poptávky po mediálně čistých tvářích, podle něj tento požadavek ne úplně splňovalo.

On sám by ve vedení chtěl být „zlým mužem“, který dokáže ochránit svého předsedu, a to například i proti přílišným koaličním kompromisům. „Také někdo musí pracovat s členskou základnou a řídit stranu. To je to, co ODS chybí, a také věc, kterou, pokud budu mít příležitost, bych pro vedení strany rád nabídl já."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Vy věříte, že v bitcoinové kauze přijde nějaké rozřešení?

Jako právnička, jaké zákony byly podle vás porušeny? Jaké tresty mohou padnout? Pochybil podle vás jen Blažek nebo i někdo další? Kdo případně? Já myslím, že problém je, že politici za svá rozhodnutí nenesou trestní odpovědnost, že když způsobí nějakou škodu, nemusí jí platit. Nebo se pletu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

20:45 „Tůt, tůt!“ Chvilkaři pochodovali. Doprava v Praze kvůli nim stála

Protestní pochod spolku Milion chvilek pro demokracii dnes na 45 minut zastavil provoz na jedné z ne…