Ministr Mládek znovu vzbudil rozruch kvůli mobilním operátorům. Lidé by podle něj neměli vyjednávat o ceně volání

16.02.2017 17:46

Kdo není spokojen s cenou tarifu u mobilního operátora, může si lepší cenu vyjednat pod pohrůžkou přechodu ke konkurenci. To by však mělo skončit. Jak totiž píše server Novinky.cz, zakázat to chce ministr průmyslu Jan Mládek (ČSSD).

Ministr Mládek znovu vzbudil rozruch kvůli mobilním operátorům. Lidé by podle něj neměli vyjednávat o ceně volání
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek

Podle serveru ministr Mládek navrhl, aby operátoři dávali lidem ceny výhradně podle ceníků, které by navíc museli zveřejnit. I přesto, že Český telekomunikační úřad (ČTÚ) varuje, že to povede k zakonzervování cen, Mládek tvrdí, že tarify zlevní.

Celý text je ZDE

Sporný paragraf Mládek navrhl v novele zákona o elektronických komunikacích, která má za cíl zlevnit mobilní data. ČTÚ však podle serveru varuje, že efekt by mohl být přesně opačný.

„Návrh zakázání individuálních cen s námi nebyl konzultován, nechápeme, proč byl předložen,“ řekl serveru mluvčí ČTÚ Martin Drtina. Dodal, že pro lidi by to nakonec vůbec žádné zlevnění znamenat nemuselo. „Je nebezpečí, že to nepovede ke snížení, ale k zakonzervování cen pro domácnosti,“ zdůraznil.

Mládek s tím ale nesouhlasí a tvrdí přesný opak. „Jestli několik procent populace, která bude asertivně schopna vyjednávat, si zlepší tarif... já bych byl rád, aby to měli všichni,“ prohlásil Mládek.

„Já to chápu tak, že slevy budou moci být, ale budou muset být někde napsané, když splním tohle, tak bude tohle. Ne, že oni vám je tahají z klobouku a vy nevíte, jaké mají rozpětí,“ cituje server ministrova slova.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já vám dám tečku! Dan Landa buduje odpor. Tohle ho vytočilo

7:57 Já vám dám tečku! Dan Landa buduje odpor. Tohle ho vytočilo

Zpěvák Daniel Landa se zase jednou ozval. Nekompromisně. „My, občané, máme z Ústavy právo na odpor, …