Ministr Picek obdržel od policistů podklady ze sledování Nečasové

16.06.2013 10:01 | Zprávy
autor: čtk, mp

Ministr obrany Vlastimil Picek obdržel od detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) oficiální podklady k případu dvou zadržených pracovníků Vojenského zpravodajství. Šéf rozvědky Milan Kovanda se v sobotu přiznal k nelegálnímu sledování premiérovy manželky Radky Nečasové, které si údajně objednala Nečasova nejbližší spolupracovnice Jana Nagyová. O jeho osudu Picek rozhodne později.

Ministr Picek obdržel od policistů podklady ze sledování Nečasové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr Picek s premiérem Nečasem

"Jsem si vědom, že musím konat, ale zároveň je nutné dbát na to, aby vše proběhlo v souladu s platnými zákony," uvedl Picek. V kauze nelegálního sledování soud v sobotu rozhodl o vazbě pro bývalého šéfa vojenské rozvědky Ondreje Páleníka a zpravodajce Jana Pohůnka. Na Kovandu soud vazbu neuvalil, protože se k činům, z nichž je obviněn, doznal. Jeho právník se ještě před začátkem stání nechal slyšet, že jeho klient věřil, že při sledování jednal v zájmu ČR.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…