Ministr Picek prozradil své plány. Připravuje zákony a dál jedná o gripenech

07.07.2013 18:21

Vlastimil Picek nemusí po pádu vlády Petra Nečase (ODS) opouštět své křeslo v čele Ministerstva obrany. Jako jediný z Nečasova kabinetu zůstává i v nové vládě premiéra Jiřího Rusnoka. Kromě jednání o pronájmu stíhaček Gripen chce prosadit osm zákonů a dokončit úsporná opatření v armádě.

Ministr Picek prozradil své plány. Připravuje zákony a dál jedná o gripenech
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlastimil Picek, starosta Brandýsa nad Labem, někdejší ministr obrany
reklama

Vlastimil Picek v rozhovoru pro server iDnes.cz uvedl, že informace ohledně jednání o pronájmu gripenů jsou velmi citlivé a nejdříve o nich chce zpravit vládu České republiky. Prozradil ale, že jednání se dostalo do fáze, kdy má jeho resort konkrétní nabídku.

Pracuje na osmi zákonech

Kromě toho chce ministr pokračovat v práci na několika dalších zákonech, které chce předložit do konce volebního období. "Těch zákonů je celkem osm. Jeden zákon máme po druhém čtení – zákon o vojenské policii. Před prvním čtením je zákon o vojácích z povolání a zákon o vojenských veteránech, který prošel řádně vládou. Ostatní zákony jsou v různém stupni rozpracovanosti a budou také předloženy vládě. Zbytek je na rozhodnutí poslanců," řekl pro iDnes.cz.

Nová vláda prezidentem jmenovaného premiéra Jiřího Rusnoka se netěší příliš velké oblibě u politických stran. Není tak jisté, jak dlouho setrvají ministři ve svých funkcích. Vládnout by mohla také bez důvěry Poslanecké sněmovny. Ministr obrany odmítá tuto situaci hodnotit a snaží se prý udržet si punc nestranického odborníka. "Co se týká vlády, to závisí na poslancích, kteří rozhodnou o důvěře vládě a myslím si, že každý poslanec bude hlasovat podle svého vědomí a svědomí," uzavírá Vlastimil Picek.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: adr
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…