Ministr Staněk naznačil, proč na něj umělci uspořádali lynč: Zrovna se chystá nové rozdělení dotací...

17.05.2019 16:20 | Zprávy

Dosluhující ministr kultury Antonín Staněk oznámil, že ke konci května podá demisi. V rozhovoru pro Právo však překvapivě uvádí, že ho pravděpodobně nepoložily spory po odvolání Jiřího Fajta z čela Národní galerie Praha, ale spíše odpor proti chystaným změnám v rozdělování dotací.

Ministr Staněk naznačil, proč na něj umělci uspořádali lynč: Zrovna se chystá nové rozdělení dotací...
Foto: archiv
Popisek: Antonín Staněk (ČSSD)

Předseda ČSSD Jan Hamáček ocenil Staňkovu demisi, dosluhující ministr se domnívá, že se však Hamáček dostal pod velký vnitrostranický tlak a možná i pod palbu kritiky jeho odpůrců. „Výzvu k odstoupení respektuji. Nepřeji si, aby měl někdo pocit, že nevyhověním požadavku poškozuji stranu, nebo se stavím proti jejímu vedení,“ podotkl. Jestli demisi přijme i prezident si netroufá odhadovat.

Ministerstvo kultury připravuje už řadu let zásady o postavení národních kulturních institucí a jejich financování. František Cinger z deníku Právo, proto položil otázku, jestli právě tyto změny nemají nějakou souvislost s tím, proč je chtěno, aby ministerské křeslo opustil. „Možná jste trefil pověstnou hlavičku hřebíčku,“ nevyvrátil Staněk novinářovu domněnku.

Staněk tak soudí podle toho, co vše se teď okolo něj děje, že vlastně už ani nejde o odvolání pana Fajta, ale o nenávistnou až lynčující kampaň dehonestující ministra. „Jsem stále víc přesvědčen, že je třeba všechny mé kroky zpochybnit. Všichni domnělí nedotknulní, napojení na penězovody rozpočtu ministerstva kultury, příjemci dotací a pobídek se zděsili z toho, co ministerstvo připravuje,“ míní Staněk.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

Jak zvednout naši ekonomiku?

Že nás válcuje Čína není novinka, ale co s tím, když EU hází podnikatelům, firmám atd. klacky pod nohy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…