Ministr Staněk opět vysílá na síti. A opět tím šokoval úplně všechny

19. 7. 2019 13:32

Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) je velmi aktivní na sociálních sítích. Nedávno si stěžoval, že ho zradil předseda strany Jan Hamáček. Tentokrát poslal pozdrav z festivalu Colours of Ostrava. A měl vedle sebe nečekaného parťáka.

Ministr Staněk opět vysílá na síti. A opět tím šokoval úplně všechny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Antonín Staněk
reklama

Antonín Staněk už moc dlouho ministrem kultury nebude. Pokud prezident Miloš Zeman naplní kroky, které mu jsou předepsány Ústavou, a byť se zdržením, na konci měsíce července Staňka odvolá, dá se říct, že v těchto dnech už ministr stříhá metr. Podle všeho je ale rozhodnut užít si života. A vyrazil na tradiční ostravský festival Colours of Ostrava.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Na festivalu, kde se v minulosti objevil např. premiér Andrej Babiš (ANO) si Staněk udělal nezbytné selfie. Na fotce se objevil s nečekaným parťákem – se svým možným nástupcem v resortu Michalem Šmardou.  

„Colours of Ostrava: Tak jsme se s Michalem zasmáli spikleneckým teoriím novinářů o mém odvolání,“ napsal Staněk. A přidal smajlíka.

Na konci ledna tohoto roku Staněk vyvěsil na sociálních sítích fotografii s podobným textem. Jen na ní byl s tehdejším ředitelem Národní galerie v Praze Jiřím Fajtem a psal, že se společně smějí spekulacím o tom, jak bude Fajt odstraněn z funkce. O několik týdnů později sám Fajtovi zakroutil profesním krkem, obrazně řečeno, a sesadil ho z postu ředitele galerie. Navíc na něj podal trestní oznámení.