Ministr Ťok se obrátil na Radu Českého rozhlasu kvůli reportáži o možné korupci ve Skansce

26.03.2015 13:26

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) se obrátil na Radu Českého rozhlasu kvůli reportáži o údajné korupci ve stavební firmě Skanska. Má posoudit, zda reportáž byla vyvážená a objektivní. Napsal to dnes server idnes.cz. Podle informací rozhlasu bylo z české pobočky Skansky vyvedeno sto milionů korun v době, kdy ji vedl Ťok.

Ministr Ťok se obrátil na Radu Českého rozhlasu kvůli reportáži o možné korupci ve Skansce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy Dan Ťok

"Neupozorňuji na žádné chyby. Byl bych jen rád, kdyby rada posoudila, jestli vysílání Radiožurnálu bylo v této kauze objektivní a vyvážené," cituje idnes Ťokovu textovou zprávu. Reportáž podle ministra poškodila jeho pověst.

Český rozhlas pochybení odmítá. "Za reportáží si stojíme. Byla zpracována ve spolupráci s kolegy ze švédského rozhlasu a myslíme si, že je naprosto v pořádku," uvedl mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.

Ťok v dopise namítá, že obvinění z korupce není podložené. Podnětem se bude zabývat Rada Českého rozhlasu. "Celý profesní život jsem prosazoval podnikání bez klientelismu a korupce. Aktivně, v privátní sféře a bez popularity kamer. Nedokážu proto akceptovat, že jsem byl obviněn z korupce na základě nedostatečně ověřeného svědectví bývalého firemního interního auditora, které je v rozporu se skutečným stavem věci, v rozporu s provedeným auditem a v rozporu s následnými nápravnými opatřeními ve firmě," cituje server z ministrova vyjádření radě.

O podezření z korupce v české pobočce Skansky informoval Český rozhlas v minulém týdnu. Švédští interní auditoři v roce 2011 údajně zjistili, že pobočka vyvedla ze svého hospodaření nejméně 100 milionů korun. Peníze prý putovaly na úplatky do firmy, s níž Skanska spolupracovala na dostavbě silnice R7. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) řekl, že bude chtít o záležitosti mluvit s koaličními partnery. Vicepremiér a šéf ANO Andrej Babiš v neděli uvedl, že nevidí důvod k ministrovu odvolání.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

11:12 Pirát čekal zvolení. Nic. Tak píše pravdu o straně

Piráti v současné době vyjednávají o účasti na vládě. Jejich pozice ovšem se čtyřmi poslanci není si…