Ministr Vojtěch znovu zaúřadoval. O práci přišla další šéfka nemocnice

30. 11. 2018 14:56

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch znovu zaúřadoval. Ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Dana Jurásková dostala padáka. Podle informací ČTK nebyl člen vlády spokojen s některými veřejnými zakázkami v nemocnici.

Ministr Vojtěch znovu zaúřadoval. O práci přišla další šéfka nemocnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
reklama

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že mu situace ve Všeobecné fakultní nemocnici připomíná situaci v Nemocnici Na Bulovce. „Okolnosti kolem Všeobecné fakultní nemocnice se velice podobají okolnostem kolem Nemocnice Na Bulovce, které jsou stále postupně rozkrývány orgány činnými v trestním řízení,“ uvedl ministr. Vojtěch má podezření, že na veřejné zakázky mohly mít vliv lobbistické skupiny.

„Významným dodavatelem Všeobecné fakultní nemocnice je První chráněná dílna a další společnosti, které jsou spojeny s trestně stíhanou osobou z kauzy Bulovka,“ uvedlo dále ministerstvo. Resort považuje dosavadní zjištění ministerských orgánů ohledně veřejných zakázek za tak důležitá, že podá trestní oznámení.

Na pozici ředitele VFN bude vypsáno výběrové řízení.

Sluší se připomenout, že to není zdaleka poprvé, co ministr Vojtěch vyhodil některého z ředitelů. Své o tom ví jeden z jeho předchůdců Svatopluk Němeček, který vedl fakultní nemocnici v Ostravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…