Ministr Vojtěch znovu zaúřadoval. O práci přišla další šéfka nemocnice

30.11.2018 14:56

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch znovu zaúřadoval. Ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Dana Jurásková dostala padáka. Podle informací ČTK nebyl člen vlády spokojen s některými veřejnými zakázkami v nemocnici.

Ministr Vojtěch znovu zaúřadoval. O práci přišla další šéfka nemocnice
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že mu situace ve Všeobecné fakultní nemocnici připomíná situaci v Nemocnici Na Bulovce. „Okolnosti kolem Všeobecné fakultní nemocnice se velice podobají okolnostem kolem Nemocnice Na Bulovce, které jsou stále postupně rozkrývány orgány činnými v trestním řízení,“ uvedl ministr. Vojtěch má podezření, že na veřejné zakázky mohly mít vliv lobbistické skupiny.

„Významným dodavatelem Všeobecné fakultní nemocnice je První chráněná dílna a další společnosti, které jsou spojeny s trestně stíhanou osobou z kauzy Bulovka,“ uvedlo dále ministerstvo. Resort považuje dosavadní zjištění ministerských orgánů ohledně veřejných zakázek za tak důležitá, že podá trestní oznámení.

Na pozici ředitele VFN bude vypsáno výběrové řízení.

Sluší se připomenout, že to není zdaleka poprvé, co ministr Vojtěch vyhodil některého z ředitelů. Své o tom ví jeden z jeho předchůdců Svatopluk Němeček, který vedl fakultní nemocnici v Ostravě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

4:45 Další otřesné svědectví o brandýské LDN: Buď budeš denně platit, nebo poletíš do černý kobky v patře mezi bezdomovce, sdělili pacientovi po operaci

Velký, až nevídaný zájem vzbudil materiál o dramatickém převozu pacienta z brandýské LDN do jeho byt…