Ministr dopravy Šmerda nechce zasahovat do platu Fejka v ČD

09.06.2011 9:54 | Zprávy
autor: vfe

Ministr dopravy Radek Šmerda (bezpartijní) nebude chtít po Českých drahách (ČD) vysvětlení, proč jejich nový ombudsman Petr Fejk pobírá čtvrt miliónu korun měsíčně. Deníku Právo to oznámil mluvčí ministerstva Jakub Ptačinský.

Ministr dopravy Šmerda nechce zasahovat do platu Fejka v ČD
Za platy svých pracovníků plně odpovídá představenstvo ČD. A jenom to může podle Ptačinského rozhodnout, zda s tak vysokým platem ombudsmana Fejka něco udělá. Ministr Šmerda nehodlá do platů managementu ČD zasahovat.

Letos v únoru stanovil bývalý ministr dopravy Víta Bárta (VV) kritéria pro roční prémie šéfů státních firem. Generální ředitel ČD Petr Žaluda by mohl za tento rok dostat stoprocentní prémii, pokud provozní zisk drah stoupne o 75 procent, počet cestujících ve vlacích vzroste o 1,4 procenta a průměrné stáří vozového parku se sníží z 27 na 26 let.

Sobotka: V době snižování platů je to nehoráznost

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka vyzval ve středu premiéra Petra Nečase (ODS), aby nechal prověřit údajně přemrštěný Fejkův plat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Funkce

Podle vás Turek svým počtem funkcí nějak vybočuje? Podle mě je bohužel celá řada politiků, co myjí xxx funkcí. Proč tomu nezamezíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…