Ministr obrany Stropnický navštíví české vojáky v Maďarsku a Slovinsku

09.12.2015 6:34 | Zprávy
autor: vam, čtk

České vojáky, kteří pomáhají Maďarsku a Slovinsku zvládat migrační krizi, dnes navštíví ministr obrany Martin Stropnický. V obou zemích se kromě zástupců českých jednotek setká i s maďarským kolegou a slovinskou ministryní obrany.

Ministr obrany Stropnický navštíví české vojáky v Maďarsku a Slovinsku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický

Maďarsku, které bylo před postavením hraničního plotu jednou z hlavních vstupních bran pro uprchlíky do Evropské unie, Česko vypomohlo 20 vojáky a 50 policisty. Vojáci do země dorazili s nákladními automobily, ženijním strojem a polními kuchyněmi. Na místě by měli být asi do poloviny prosince. Čeští vojáci působí na základně Hódmezövásárhely asi 40 kilometrů od hranic.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Demostrace

Pane Hrabo, a co říkáte na to, že si ministr kultury nyní zve na kobereček umělce, co vystoupili na demonstraci? Nemyslíte, že to jsou komunistické praktiky, s kterými má sám ministr osobní zkušenost, když komunistům donášel?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČT je naše a je pro každého. Škrtnutá věta má dohru

5:15 ČT je naše a je pro každého. Škrtnutá věta má dohru

Lidé si uvědomují, že veřejnoprávní média jsou především „jejich“ a jsou tu opravdu pro každého. Vět…