Ministr školství u Jana Krause: Když se naseru, tak se mnou nehnou

21.01.2012 4:52

Josef Dobeš byl hostem páteční Show Jana Krause. Nejzdařilejší část jeho vystoupení spočívala v popisu vládních kolegů, které měl označit a určit podle zločinecké typologie.

Ministr školství u Jana Krause: Když se naseru, tak se mnou nehnou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ex-ministr školství Josef Dobeš
reklama

Ministr financí Kalousek by se tak podle Josefa Dobeše, exvězeňského psychologa na Pankráci, hodil potrestat za delikt ublížení na zdraví, premiér Petr Nečas by sice mohl být obviněn, ale nakonec by se ukázalo, že byl nevinný a ministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg by se ve vězení ocitnul jen proto, že potom, co by se vzbudil, byl neprávem zatčen.

"Tak to jste dobrej a co ten váš Bárta, kam toho byste zařadil?" zjišťoval Kraus. "Něco s obálkami, prolomené listovní tajemství," reagoval odvázaný Dobeš, jehož do divadla doprovodila manželka. "Měla takový hezký outfit," zavzpomínal ministr na počátky jejich vztahu.

Vzhledem k aktuální situaci (více ZDE) na svém resortu posléze poznamenal.

"To jsem si nevšiml, že se něco děje," řekl v nadsázce na kritiku studentů a vedení Univerzity Karlovy, kteří ve čtvrtek na protest proti vysokoškolské reformě házeli z učeben melouny jako pomyslné miliony korun, které již Dobešovy plány spolknuly. "Říkají, že jsem blázen," dodal Dobeš. V závěru show sám sebe charakterizoval jako nepříliš hrdého konzervativce, který si hluboce váží prezidenta Klause.

"Jo, jo, to von vás má taky rád," glosoval ihned Kraus. "A to mi řekněte, jaká je vaše taková skrytá výhoda, takové skryté kouzlo,“ vyzvídal. "No když se naseru, tak se mnou nehnou,“ odpověděl Dobeš.

Bárta, Kočí, Dobeš

Poslední hojně medializovaná účast zástupce Věcí veřejných proběhnula v září 2010. Hostem Jana Krause byl tehdejší ministr dopravy Vít Bárta (více ZDE). Zejména jeho popis, jakým se peníze dostávají z ministerstev, obletěl následně veškerá média. "Frnk, frnk a želvy jsou v prdeli," řekl exministr jako příklad toho, když dorazil na úřad a zjistil, že rozpočet není v tom stavu, v jakém měl být. "Co prosím?" ptal se tehdy Kraus. "Já jsem teď nerozuměl tomu slovu. V prdeli? Želvy jsou v prdeli, to jste řekl?"

Další zajímavou podívanou způsobil Kraus během vysílání, jejímž hlavním hostem byla poslankyně Kristýna Kočí. Moderátor neváhal na velkoplošnou obrazovku pustit její dávné, mírně lechtivé fotografie. Jak to tehdy probíhalo?

"Prosím vás, teď vám ty preference jdou nějak dolů, že jo, asi by to chtělo nějaký nový snímky," řekl rozesmátý Kraus a upozornil diváky, aby se pozorně soustředili na obrazovku. V tu chvíli na ni promítl snímky, kterými na začátku loňského roku většina političek Věcí veřejných vstoupila do širšího povědomí voličů. "Chtěla bych říci, že se jednalo o charitativní záležitost a výsledky pro nadaci byly dobré," reagovala zcela klidná poslankyně Kočí. "Ale jo, to jde, hlavně ten prosinec je moc pěknej," pokračoval Kraus v popisu lehce intimních snímků (psali jsme ZDE).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

15:43 „Sarajevský atentát“ byla první dezinformace. Novinář Leschtina k narozeninám Klause

Jiří Leschtina je veteránem českého komentariátu již od devadesátých let. Ani on proto nemohl odolat…