Ministr spočítal výhody a náklady Drábkovy "sockarty". Takto to vychází

13.08.2013 11:01

Ministr práce a sociálních věcí František Koníček společně s generální ředitelkou Úřadu práce Marií Bílkovou na tiskové konferenci informovali o dalším postupu při rušení sKaret. Ministr mimo jiné uvedl, že náklady celého projektu převýšily 70 milionů a úspory, které díky tomu nastaly na poštovném, činily milionů šestnáct.

Ministr spočítal výhody a náklady Drábkovy "sockarty". Takto to vychází
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr práce a sociálních věcí František Koníček
reklama

Důvody pro zrušení karty, které schválila Poslanecká sněmovna v minulém týdnu, podle ministra již byly uvedeny, takže je pouze zrekapituloval.

Zásadní připomínky podle něj měl Úřad pro ochranu osobních údajů, který kritizoval neexistenci potřebné zákonné úpravy. Připomínky měl i ombudsman - zejména mu vadila problematická povinnost zřídit si účet a rovněž povinnost převzít kartu. Zásadní připomínky vyjádřila i Národní rada zdravotně postižených. A kromě toho byla podána i ústavní stížnost, o které by mělo být v krátké době rozhodováno.

Pak ministr zrekapituloval, že sKartu si převzalo 270 000 klientů, přičemž více než čtyři tisíce občanů ji odmítly. Celkem přes systém v letech 2012 a 2013 proteklo přes 11 miliard korun. Na implementaci systému bylo investováno 58 milionů a další miliony na související náklady, takže celkem se částka vyšplhala na 70 milionů. Za to se prý v roce 2012 ušetřilo na poštovném přibližně 16 milionů.

Nyní bude třeba obeslat všechny klienty s informací, že sKarty byly zrušeny a jak mají nadále postupovat. To vyjde na dalších 2,5 milionu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

21:40 Šmucler pochválil Prymulovu akci a má strach z italského scénáře. Tam zoufalí lidé bez peněz nemají co jíst

Šéf České stomatologické komory a člen ústředního krizového štábu Roman Šmucler na svém Facebooku ok…