Ministr spravedlnosti sdělí, jak chce řešit přeplněnost věznic

21.08.2012 6:10

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) dnes spolu se šéfem vězeňské služby Jiřím Treglerem představí opatření proti přeplněnosti českých věznic. Pomoci k vyřešení problému by měly například elektronické náramky na hlídání lidí odsouzených do domácího vězení, které ministerstvo spolu s Probační a mediační službou od počátku července testuje.

Ministr spravedlnosti sdělí, jak chce řešit přeplněnost věznic
Foto: Filip Jandourek
Popisek: Věznice Pankrác
reklama

V Česku je nyní více než 23.000 vězňů. Kapacita věznic je dlouhodobě překročena v průměru o více než desetinu. Existují i věznice přeplněné o více než 30 procent.

Ministerstvo v minulosti uvádělo, že by chtělo spustit elektronické hlídání domácích vězňů, až to bude ekonomicky výhodné. Za hranici se prý pokládá počet 500 lidí takto odsouzených. Letos v dubnu jich byla zhruba polovina. Domácí vězně kontrolují pracovníci Probační a mediační služby.

Častější využívání trestu domácího vězení je podle ministerstva jedním ze způsobů, jak snížit přeplněnost věznic. Uvažuje se také o tom, že u některých lidí odsouzených za lehčí činy by se trest vězení přeměnil na domácí vězení.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jno, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

5:30 Manažer ČT vůbec poprvé ke konkrétním pořadům. Škrt. Škrt. Taky škrt. Zrušit. Co to zase je? Kulový, ať jdou k lopatě!

Česká televize je po volbě nových radních doslova vzhůru nohama. Zavedené pořádky totiž mohou velmi …