Ministr zemědělství Toman odvolal dva náměstky, nebyli prý odborní

15.07.2013 22:49

Na ministerstvu zemědělství skončili náměstci Jiří Mach (33) a Radek Braum (43). Podle nového ministra Miroslava Tomana byla důvodem k odvolání jejich nedostatečná odbornost.

Ministr zemědělství Toman odvolal dva náměstky, nebyli prý odborní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministerstvo zemědělství

Jiřího Macha, který řídil úsek zemědělských komodit, nahradil nový náměstek Stanislav Kozák. Ten na ministerstvu do konce loňského roku řídil síť Agentur pro zemědělství a venkov. Pozice Radka Brauma zůstává neobsazena, řízením úseku lesního hospodářství byl pověřen jeho dosavadní vrchní ředitel Martin Žižka.

S Machem se dál počítá

S Machem Toman přesto počítá a předpokládá, že jej pověří jinými úkoly. Braumovi nový šéf resortu kromě nedostatečné odbornosti vyčítá i dlouhodobě neřešené problémy v lesním hospodářství.

Kozák (62) je bývalým poslancem z let 1992 až 1996 a pozici náměstka na ministerstvu zemědělství v minulosti už zastával.

Braum od roku 2009 do roku 2011 působil jako ředitel krajského oddělení Teplice v Lesích České republiky a před tím jako obchodní ředitel Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova. Mach v létech 2010 až 2011 pracoval jako ředitel odboru územních staveb na ministerstvu pro místní rozvoj. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pan, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Že by „metál“ pro Halíka od Němců nebyl zadarmo? Analytik varuje. A připojuje srovnání s Nohavicou, kterého vyznamenal Putin

16:38 Že by „metál“ pro Halíka od Němců nebyl zadarmo? Analytik varuje. A připojuje srovnání s Nohavicou, kterého vyznamenal Putin

Bezpečnostní analytik Petr Markvart se rozhodl ve svém facebookovém příspěvku se vztyčeným ukazováčk…