Ministrem zemědělství by mohl být šéf potravinářů Miroslav Toman

26.06.2013 11:24

Novým ministrem zemědělství by se podle zdroje blízkého vedení Agrární komory ČR měl stát současný prezident Potravinářské komory ČR Miroslav Toman. O možném novém ministru zemědělského rezortu informovala Česká televize. Toman by v čele Ministerstva zemědělství nahradil Petra Bendla (ODS).

Ministrem zemědělství by mohl být šéf potravinářů Miroslav Toman
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Rusnok
reklama

"Je to pravda, je to na sto procent," uvedl zdroj ČTK na dotaz, zda má být novým šéfem MZe opravdu Toman.

Toman stojí v čele Potravinářské komory ČR od podzimu 2007, loni v květnu byl do jejího čela znovuzvolen na čtyřleté období. V minulosti byl náměstkem Ministerstva zemědělství, kam ho přivedl ministr Jaroslav Palas (ČSSD). Po odchodu z MZe pracoval v rodinné firmě Agrotrade, působící v zemědělství a potravinářském průmyslu. Je synem stejnojmenného předlistopadového českého a federálního ministra zemědělství.

Bendl je v čele Ministerstva zemědělství od října 2011. Do funkce nastoupil poté, co byl odvolán jeho předchůdce a spolustraník Ivan Fuksa. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nem
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

16:46 Bývalý chvilkař Minář představil své politické hnutí. A tvrdě narazil. Známé mediální tváře mu rozstřílely web, program... všechno!

Mikuláš Minář představil své nové politické hnutí. Rozhodně nehodlá být pětiprocentní stranou. „Hled…