Ministři jsou ubožácký šmejd. Slovník konzervativce Bátory

01.12.2011 8:50 | Zprávy
autor: jih

Konzervativci hlásají důležitost základních lidských hodnot, kterou je i slušnost. Ladislav Bátora, jenž by měl být ztělesněním konzervativce, mluví jako dlaždič. Alexandr Mitrofanov se v komentáři pro deník Právo ptá, zda by v jiné zemi než u nás mohl ministrův poradce mluvit o jiných ministrech jako o „ubožáckém šmejdu“, aniž by letěl.

Ministři jsou ubožácký šmejd. Slovník konzervativce Bátory
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý kontroverzní úředník ministerstva školství Ladislav Bátora

Vyjadřování člověka, z něhož poznáte, jak vidí svět a lidi kolem, je lepší nápovědou než formální vzdělání, natož zastávaná funkce. „V tom jsem vždy byl s konzervativci. Tedy, jak se stále víc přesvědčuji, pouze s jejich teorií, která hlásá důležitost základních lidských hodnot," uvádí Alexandr Mitrofanov v komentáři pro deník Právo.

„Protože Ladislav Bátora, který má být ztělesněním konzervativce, mluví jako dlaždič. Vlastně nevím, proč se to říká, protože mezi dlaždiči, předpokládám, moc Bátorů není," rozepisuje se komentátor o bývalém personálním řediteli ministerstva školství, kde nyní působí údajně na minimální úvazek jako poradce ministra.

Nejde o směšnou figurku bez podpory

Doporučuje zaposlouchat se do výraziva tohoto pána, jehož životopis se hemží odkazy na odborná studia, která absolvoval. „Dovede si někdo představit, že by ministrův poradce promluvil o jiných ministrech jako o ´ubožáckém šmejdu´ v jiné evropské zemi než v Česku, aniž by letěl?" ptá se Mitrofanov, jemuž je jasné, že Bátora těmito slovy sklízí potlesk u části voličů, kteří mají shodnou skupinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Vendula Svobodová byl položen dotaz

Dětská psychika není na tvrdou kritiku připravená

Souhlasím s vámi, ale co tedy navrhujete? Zakazovat dětem používat internet není podle mě správná cesta a co vím, tak ani vy si to nemyslíte. Tak co tedy navrhujete? Děkuji předem za odpověď. Maléřová

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Řev ve studiu ČT: Jakl a Kolář v sobě. „My nejsme NATO!“

10:51 Řev ve studiu ČT: Jakl a Kolář v sobě. „My nejsme NATO!“

„Prezident Petr Pavel vykopal válečnou sekeru proti vládě,“ řekl analytik Ladislav Jakl v pořadu Mát…