Ministři zahraničí zemí V4 a Německa budou v Bratislavě jednat o Ukrajině

23.03.2015 6:43

Ministři zahraničí Slovenska, ČR, Maďarska a Polska se dnes v Bratislavě sejdou se svým německým kolegou Frankem-Walterem Steinmeierem. Schůzka bude podle slovenského ministerstva zahraničí věnována kromě jiného debatě o možné koordinaci aktivit států visegrádské čtyřky a Německa zaměřených na podporu reforem na Ukrajině.

Ministři zahraničí zemí V4 a Německa budou v Bratislavě jednat o Ukrajině
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezidentský palác v Bratislavě, sídlo slovenské hlavy státu
reklama

Šéf slovenské diplomacie Miroslav Lajčák nedávno řekl, že do pozice koordinátora pomoci Ukrajině s reformami by se měla postavit Evropská unie. Například ústavní reformy v této východoevropské zemi předpokládá jeden z bodů mírových dohod mezi Kyjevem a proruskými separatisty z poloviny února.

Ukrajinskou krizí se minulý týden zabývali státníci členských zemí evropské osmadvacítky, kteří na summitu rozhodli o tom, že hospodářské sankce vůči Rusku je třeba sladit s plněním minských mírových dohod.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam, čtk

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…