Ministryně Maláčová: Se*e je, že nemají moje školy. Jsem pro ně tupá k*áva

20.05.2021 11:35

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se rozhodla promluvit bez obalu. Prozradila, kdo měl vylepené její fotky ve skřínce, uznala, že se do kamer netváří moc přívětivě, seniorům v jednom z domovů důchodců vyrazila říct, že toho pro ně prosadila fůru a poslala ostrý vzkaz svým kritikům. „Strašně je sere, že mám ty školy, na který oni se nedostali,“ nebrala si servítky Maláčová.

Ministryně Maláčová: Se*e je, že nemají moje školy. Jsem pro ně tupá k*áva
Foto: Screen ČT24
Popisek: Ministryně Jana Maláčová na tiskové konferenci

Politický reportér Seznam Zpráv zpovídal ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD).

Anketa

Má ministr Arenberger skončit?

69%
18%
hlasovalo: 10223 lidí

„Pro jedny je nadějí sociální demokracie, pro druhé pohroma. Stala se symbolem rozhazovačnosti, proto přezdívka Venezuela. A já se ptám, může drsná Jana Maláčová zachránit ČSSD před volební smrtí?“ uvedl političku sociální demokracie redaktor Václav Dolejší.

Poté se jí zeptal, jak se dívá na svou přezdívku Venezuela a Maláčová prozradila, že jednu dobu na ni byla pyšná.

„Byly doby, kdy když jsem jezdila po fabrikách, tak tam byli učňové, kteří mě vzali ke svým skříňkám, tam měli vylepené moje fotky a říkali ‚vy jste naše. Venezuela‘,“ smála se. Dolejší ji vzal na jeden z úřadů práce a Maláčová se tu pokusila najít zaměstnání. Člověk podle ní nikdy neví, co může přijít po volbách.

Zaměstnankyni sdělila, že má vysokoškolské vzdělání, domluví se dvaceti jazyky, ale bez ohledu na zaměstnání se musí také starat o svou nemocnou maminku. „Ve 3 musím být doma,“ oznámila nekompromisně.

Úřednice na úřadu práce své ministryni navrhla, zda by si nechtěla zažádat o příspěvek na péči, když se stará o maminku.

Poté si chtěla se ženami z úřadu práce popovídat otevřeně a dozvěděla se, že pracovat právě na tomhle místě je dost nebezpečné. „Teď po dobu koronaviru byli (klienti) agresivnější víc než obvykle,“ prozradila jedna z dam s tím, že slýchá od klientů, že vědí, kolik má dětí, že ji může nenadále přejet auto a tak podobně. „Bojíte se občas vyjít z tý práce ven, abyste toho klienta nepotkali.“

Ostrý vzkaz poslala ministryně všem svým kritikům. Chápala by, kdyby s ní vedli ostrou diskusi, ale občas se místo toho dočká jen nálepky „tupé krávy“ a na to má jedinou odpověď. „Strašně je sere, že mám ty školy, na který oni se nedostali,“ nebrala si servítky Maláčová.

Maláčová vystudovala magisterský studijní obor politologie na Univerzitě Johanna Wolfganga Goetheho Frankfurt v Německu a následně v letech 2014 až 2016 magisterský studijní obor politická ekonomie Evropy na London School of Economics ve Velké Británii.

Poté se s Václavem Dolejším vydali sázet květiny do jednoho domu pro seniory, kde lidem sdělila, že toho pro ně prosadila fůru. Tam se také dočkala otázky, jestli by si sociální demokraté nemohli dát do čela strany někoho lepšího, než jen Jana Hamáčka. „Ježiškote,“ odpověděla na to Maláčová trochu rozpačitě.

V rozhovoru s Václavem Dolejším uznala, že se do televizních kamer často netváří právě přívětivě. „Kdyby se na mě někdo takhle tvářil, tak ho asi taky přizabiju,“ připustila.

Nakonec konstatovala, že ČSSD dnes komunikuje s voliči příliš složitě a právě proto se netěší nejvyšší podpoře.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

21:41 Drzí zoufalci. I přezdívku mi dali. Babiš udeřil

Spolu s koncem týdne je zde tradiční informační pořad premiéra Andreje Babiše Čau lidi. A dnes bylo …