Ministryně Maláčová: Všimli jste si, že naším peřím se často chlubí jiní ptáčci?

04.06.2021 12:12 | Ze sítí

„Vykračují si jako pávi, ale je to sociální demokracie, která vládní kormidlo táhne doleva ve prospěch pracujících, rodin a seniorů. Pojďme si letem světem zopakovat, co všechno se díky ČSSD povedlo,“ napsala na sociální síti ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.

Ministryně Maláčová: Všimli jste si, že naším peřím se často chlubí jiní ptáčci?
Foto: Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS
Popisek: Ministryně Jana Maláčová v pořadu Partie

Jako první zmínila navýšení rodičovského příspěvku, sdílené pracovní místo, náhradní výživné, vyšší důchody, 1000 navíc pro seniory starší 85 let.
 
ČSSD také prosadila pravidelnou valorizaci důchodů nad rámec zákona, znovuzavedení proplácení prvních tří dnů nemoci a elektronickou neschopenku. V neposlední řadě jde o také o zvýšený příspěvek na péči ve 3. a 4. stupni či o navýšení dotací na sociální služby.
 

Anketa

Chcete, aby KSČM vyslovila nedůvěru Babišově vládě?

13%
87%
hlasovalo: 7773 lidí
„A do toho přišel covid. MPSV bylo v plném nasazení a vzešlo z toho: rekordní navýšení krizového ošetřovného, milión zachráněných pracovních míst přes program Antivirus, Izolačka, odpuštění povinných odvodů pro OSVČ, rekordní odměny pro zaměstnance v sociálních službách, masivní distribuce ochranných pomůcek potřebným, COVID MOP, odpuštění odvodů malým firmám,“ vypočítává Jana Maláčová. 
 
A následně klade otázku: „Zkuste si odpovědět, co z toho by prošlo, kdyby tu sociální demokracie nebyla.“  
 
„Leda tak daňový balíček hnutí ANO a ODS. Ten ale způsobil obrovskou rozpočtovou díru a na rozdíl od našich zákonů pomáhá hlavně nejbohatším, kteří to vůbec, ale vůbec nepotřebují,“ uzavřela ministryně Maláčová. 
 
 
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

20:02 Merkelová je minulost, němečtí Zelení představili vizi nového světa: Neptejte se, kolik stojí ochrana klimatu. Buřtožrouti

Němečtí Zelení kromě programové shody s českými Piráty kopírují i předvolební vývoj popularity. Zatí…