Ministryně Schillerová pro PL: Chvilkaři, co jiného už je hyenismus?

09.08.2021 21:50 | Komentář

Ministryně financí Alena Schillerová znechuceně pozoruje, jak si Milion chvilek pro demokracii dělá kampaň na celosvětové tragédii a k tomu, co se dělo poté, už vůbec nenacházela slov. Ve vyjádření pro ParlamentníListy.cz dala ministryně průchod svému zklamání z výstupů na sobotní předvolební akci premiéra Andreje Babiše, která skončila jeho napadením.

Ministryně Schillerová pro PL: Chvilkaři, co jiného už je hyenismus?
Foto: Ministerstvo financí ČR
Popisek: Alena Schillerová

Premiér Andrej Babiš si, jak upozornila i ministryně, řádně ohlásil shromáždění na náměstí v Průhonicích. Byl ohlášen zábor prostranství, jak zákony vyžadují, lidé byli pozváni na zmrzlinu a setkání s předsedou vlády při autogramiádě jeho knihy. Už samotná zmrzlina vyvolala námitky na straně Pirátů, že prý smetanová zmrzlina má příliš velkou uhlíkovou stopu, neboť krávy produkují metan.

To však nebylo nic proti tomu, co se odehrálo přímo na místě. „V sobotu ráno dorazil Milion chvilek pro demokracii, který těsně předtím pokreslil náměstí kříži,“ nechápe Schillerová. Kříže na dlažebních kostkách se staly vyhledávanou pietou na Staroměstském náměstí v Praze, kam lidé spontánně nosili květiny a dopisovali k nim jména svých zemřelých příbuzných. Tady však šlo zjevně o něco jiného.

Když dorazil premiér, okamžitě aktivisté i jejich spřátelení novináři předvolební akci prezentovali tak, že premiér šlape po křížích, které jeho vládní politika způsobila.

„Takže oni mu nejprve pod nohy nakreslí kříže a pak ho kritizují za to, že po nich šlape? Co jiného už je manipulace, než přesně tohle? Co jiného už je hyenismus, než dělání kampaně na lidské tragédii?“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Denis​ Doksanský byl položen dotaz

Proč fandíte Orbánovi?

Mě přijde, že mu demokracie nic moc neříká a dost si ji vykládá po svém. Ani si nemyslím, že je dobrý spojenec, pokud teda nepočítám jeho spojenectví s Putinem. Mimochodem to se vám zamlouvá? A jaký je vůbec váš názor na Putina?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Před 60 dny založili novou firmu. Pak? Požár

20:55 Před 60 dny založili novou firmu. Pak? Požár

Je požár pardubické továrny na drony aktem státního terorismu jako Vrbětice, nebo jde o palestinský …