Ministryně Šlechtová: Albánie se po našem vzoru může stát konkurenceschopnou zemí

21.06.2016 10:25

Ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová jednala během uplynulého víkendu s ministryní urbanistického rozvoje Albánie Eglantinou Gjermeni a ministryní pro hospodářský rozvoj, turistiku, obchod a podnikání Milvou Ekonomi. Mezi důležitá témata patřila kromě regionálního rozvoje, územního plánování a turismu také horská služba. Vše bylo završeno podpisem memoranda obou zemí. Ministryně Šlechtová během své pracovní cesty navštívila také Kosovo.

Ministryně Šlechtová: Albánie se po našem vzoru může stát konkurenceschopnou zemí
Foto: MMR
Popisek: Ministryně obrany Karla Šlechtová v Albánii

"Albánie by se v první řadě měla více prezentovat po celém světě. Podporujeme všechny albánské aktivity spojené s Evropskou unií. Albánie by tak měla lépe prezentovat sebe a své zákony, protože investoři chtějí vědět, zda byla v zemi vyřešena otázka vlastnictví," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.  

Spolupráce mezi Českou republikou a Albánií byla formálně stvrzena memorandem o vzájemném porozumění v oblasti územního plánování a bydlení. To ministryně Šlechtová podepsala s ministryní urbanistického rozvoje Eglentinou Gjermeni.   

Součástí návštěvy byl také projekt Slavkovské spolupráce, díky kterému pomohla České republika v národním parku Dajti u Tirany zajistit vyznačení cca 100 kilometrů turistických stezek. Neméně významnou byla prohlídka základny horské služby v údolí Valbona, kterou podporuje Česká republika prostřednictvím Visegradského fondu. „Právě naše horská služba je pro albánské kolegy velkým vzorem. Proto jsem, pokud se zapojí i albánská vláda, i zde nabídla pomoc při výměně zkušeností,“ doplnila Karla Šlechtová. 

Ministryně Šlechtová během své pracovní cesty navštívila i Kosovo. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: az

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

18:15 Publicista čte varovné signály: Petr Fiala? Metody bolševika, vlajka EU v zádech značí vazalství. A teď Babiš...

„Babiš je sice neslušný, ale nikdo lepší není. Obecné hodnocení politika vychází pro Babiše dobře pr…