Ministryně čelí výhrůžkám, prý musela odjet z Prahy. A ukazuje na Hudečka

21.12.2014 18:39

Lobby architektů a developerů v Praze údajně přitvrzuje. Poté, co ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zrušila kontroverzní Pražské stavební předpisy, které opakovaně kritizovala, čelí podle informací ParlamentníchListů.cz výhrůžkám.

Ministryně čelí výhrůžkám, prý musela odjet z Prahy. A ukazuje na Hudečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně Karla Šlechtová
reklama

Anketa

Který člen vlády se v roce 2014 nejvíce osvědčil?

5%
29%
11%
3%
0%
0%
hlasovalo: 18578 lidí

Karla Šlechtová se k aktuální situaci kolem Pražských stavebních předpisů vyjádřila jasně tento týden, kdy konstatovala, že „jejich ponecháním v účinnosti bychom vědomě akceptovali předpis, který je v přímém rozporu se zákonem. Pakliže si někdo, jako například pan Hudeček, myslí, že MMR bude postupovat takovým způsobem, musím ho zklamat. Na zcela fatální chyby v Pražských stavebních předpisech upozorňujeme více než třičtvrtě roku a právě pan bývalý primátor Hudeček, který stál v čele Rady hlavního města Prahy, měl  iniciovat včasnou nápravu.“

Celé prohlášení ministryně si přečtěte ZDE.

Jak ParlamentnímListům.cz sdělil důvěryhodný zdroj, který se ozval do redakce, čelí ministryně výhrůžkám právě kvůli svému zásadovému postoji ohledně Pražských stavebních předpisů. „Na konci tohoto týdne, těsně před vánočními svátky, se ministryně stala terčem výhrůžek, které se týkaly její likvidace a rovněž likvidace členů její rodiny. Odjela rozrušená bez telefonu mimo Prahu, aby se pokusila s tlakem, pod který se dostala, vyrovnat,“ sdělil redakci důvěryhodný zdroj z blízkého okolí ministryně, který si nepřál být jmenován.

Ministryně potvrdila nátlak i ve vyjádření na svém facebookovém profilu, kde píše, že vyhrožováním a zastrašováním svůj postoj nezmění.

Tlak by naopak mohl vyhovovat členům předchozí Rady hl. m. Prahy v čele s bývalým primátorem Hudečkem a autorům Pražských stavebních předpisů. Ti po zásahu ministerstva přišli o tučné honoráře a platy z městské pokladny. Odvolaný ředitel IRP, který byl za přípravu stavebních předpisů odpovědný, bral na základě speciálního usnesení rady 120 tisíc měsíčně. Tedy více, než primátor hl. m. Prahy a přitom ani neměl dokončené vysokoškolské vzdělání.

Stavební předpisy navržené primátorem Hudečkem měly podle řady tvrzení, o kterých již ParlamentníListy.cz informovaly, přinášet do stavebního procesu ve městě chaos, dávaly blanko šek developerům a urbanistům, komplikovaly život Pražanům a navíc ještě omezovaly svobodu vlastníků nemovitostí sousedících s novými stavbami nakládat se svým majetkem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Martin Huml
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

21:20 Paní redaktorko, je mi to trapné opakovat... Tvarůžková ve studiu ČT dorážela na Křečka, aby promluvil o Romech

Hostem pořadu Interview ČT24 byl nový veřejný ochránce práv Stanislav Křeček. Vyjádřil se k polariza…