Ministryně čelí výhrůžkám, prý musela odjet z Prahy. A ukazuje na Hudečka

21.12.2014 18:39

Lobby architektů a developerů v Praze údajně přitvrzuje. Poté, co ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová zrušila kontroverzní Pražské stavební předpisy, které opakovaně kritizovala, čelí podle informací ParlamentníchListů.cz výhrůžkám.

Ministryně čelí výhrůžkám, prý musela odjet z Prahy. A ukazuje na Hudečka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně Karla Šlechtová

Anketa

Který člen vlády se v roce 2014 nejvíce osvědčil?

5%
29%
11%
3%
0%
0%
hlasovalo: 18579 lidí

Karla Šlechtová se k aktuální situaci kolem Pražských stavebních předpisů vyjádřila jasně tento týden, kdy konstatovala, že „jejich ponecháním v účinnosti bychom vědomě akceptovali předpis, který je v přímém rozporu se zákonem. Pakliže si někdo, jako například pan Hudeček, myslí, že MMR bude postupovat takovým způsobem, musím ho zklamat. Na zcela fatální chyby v Pražských stavebních předpisech upozorňujeme více než třičtvrtě roku a právě pan bývalý primátor Hudeček, který stál v čele Rady hlavního města Prahy, měl  iniciovat včasnou nápravu.“

Celé prohlášení ministryně si přečtěte ZDE.

Jak ParlamentnímListům.cz sdělil důvěryhodný zdroj, který se ozval do redakce, čelí ministryně výhrůžkám právě kvůli svému zásadovému postoji ohledně Pražských stavebních předpisů. „Na konci tohoto týdne, těsně před vánočními svátky, se ministryně stala terčem výhrůžek, které se týkaly její likvidace a rovněž likvidace členů její rodiny. Odjela rozrušená bez telefonu mimo Prahu, aby se pokusila s tlakem, pod který se dostala, vyrovnat,“ sdělil redakci důvěryhodný zdroj z blízkého okolí ministryně, který si nepřál být jmenován.

Ministryně potvrdila nátlak i ve vyjádření na svém facebookovém profilu, kde píše, že vyhrožováním a zastrašováním svůj postoj nezmění.

Tlak by naopak mohl vyhovovat členům předchozí Rady hl. m. Prahy v čele s bývalým primátorem Hudečkem a autorům Pražských stavebních předpisů. Ti po zásahu ministerstva přišli o tučné honoráře a platy z městské pokladny. Odvolaný ředitel IRP, který byl za přípravu stavebních předpisů odpovědný, bral na základě speciálního usnesení rady 120 tisíc měsíčně. Tedy více, než primátor hl. m. Prahy a přitom ani neměl dokončené vysokoškolské vzdělání.

Stavební předpisy navržené primátorem Hudečkem měly podle řady tvrzení, o kterých již ParlamentníListy.cz informovaly, přinášet do stavebního procesu ve městě chaos, dávaly blanko šek developerům a urbanistům, komplikovaly život Pražanům a navíc ještě omezovaly svobodu vlastníků nemovitostí sousedících s novými stavbami nakládat se svým majetkem.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Martin Huml

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Válka na Ukrajině

Pane senátore, opravdu věříte tomu, že má Ukrajina šanci Rusko porazit, a že ji USA a ostatní budou podporovat do nekonečna? Nechápejte mě špatně, přeji si, aby Ukrajina Rusko porazila, ale myslím, že je to dost nereálná vize. A co mě ještě na vašem komentáři zarazilo je, že v něm vůbec nepíšete o m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

8:17 Hokejové zlato: Tvrdé vyřízení účtů ze strany ČT

Český hokejový tým v neděli večer vybojoval proti švýcarskému týmu zlatou medaili na mistrovství svě…