Ministryně školství Kateřina Valachová oslaví 40. narozeniny

14.09.2016 12:09

Právnička Kateřina Valachová, která 15. září oslaví čtyřicetiny, pracovala v minulosti na Magistrátu města Brna, působila v úřadu ombudsmana a vedla senátní legislativce. Od loňského června je ministryní školství ve vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD). Ve funkci ministryně vystřídala odvolaného Marcela Chládka a v září 2015 vstoupila do ČSSD.

Ministryně školství Kateřina Valachová oslaví 40. narozeniny
Foto: Jan Štěpán
Popisek: Ministryně Kateřina Valachová v Opavě

Matka dvou dcer vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a tamtéž absolvovala doktorský studijní program (správní právo). Začínala jako právnička na Magistrátu města Brna a později přešla do Kanceláře Veřejného ochránce práv, kde byla vedoucí analytického oddělení a právního odboru za ombudsmanů Otakara Motejla a Pavla Varvařovského.

Mezi roky 2013 a 2014 působila jako ředitelka legislativního odboru Kanceláře Senátu PČR. Byla také náměstkyní ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Jiřího Dienstbiera a ředitelkou sekce Legislativní rady vlády. Do roku 2014 byla deset let členkou Výboru Rady vlády pro lidská práva a v letech 2006 až 2014 externě vyučovala na Právnické fakultě Masarykovy univerzity.

V poslední době vzbudila pozornost i kritiku například zrušením výchovného ústavu v Chrastavě, se Svazem měst a obcí jedná o rozšíření kapacity mateřských a základních škol, které zřizují samosprávy, a angažovala se v plánovaném zvýšení učitelských platů.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

14:43 Otec dvou psů Pospíšil, kolaborant. Po včerejším výroku o „Evropanech" je zatraceně horko

V předvčerejším rozhovoru pro server E15 se redaktor Jaroslav Denemark bavil s Jiřím Pospíšilem, pře…