Miroslav Sládek jde do prezidentské kandidatury

27.02.2017 6:40

Již počtvrté se pokusí uspět v boji o prezidentské křeslo Miroslav Sládek, předseda republikánů (SPR-RSČ). Jeho vyjádření přinesl časopis Týden.

Miroslav Sládek jde do prezidentské kandidatury
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Sládek
reklama

Sládek, jenž poprvé kandidoval v roce 1992, se tak chce již počtvrté ucházet o vítězství v boji o Pražský hrad. Jak uvedl časopisu Týden, podaří-li se mu sesbírat podpisy, půjde do toho. Časopisu si pak postěžoval na zákon, jenž má nově stanovit předpisy pro sběr podpisů. Stále totiž není schválen. A podle Sládka se tak děje úmyslně, aby poslanci a senátoři znevýhodnili všechny, kdo jdou do boje bez podpory politických stran. Těm totiž stačí podpisy dvaceti poslanců nebo deseti senátorů.

Definitivně se Sládek rozhodne po zvážení celkové situace a posouzení všech ostatních kandidátů. „Mým cílem není kandidovat za každou cenu, ale udělat to, co je pro zemi nejlepší,“ uvedl. Jeho strana se pak podle jeho slov zúčastní i sněmovních voleb, a to ve všech krajích.

Sládek se již loni na podzim pokusil o přízeň voličů, a to jako lídr jihomoravské kandidátky v krajských volbách. Příliš úspěšný však nebyl. Získal jen 0,44 % hlasů. V senátních volbách v obvodu Bruntál jej pak volila tři procenta lidí. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…