Miroslava Němcová chce slavit advent. Ale nejde jí to! Naštvala se

02.12.2020 12:00

Senátorka Miroslava Němcová (ODS) by si prý ráda užívala klidný adventní čas, který má být časem rozjímání o životě a odpoutání se od běžných starostí, ale nejde to. Nejde to, když prezident Miloš Zeman, premiér Andrej Babiš (ANO) a vláda páchají v Česku to, co páchají. Němcová vypočítala 6 jejich velkých hříchů.

Miroslava Němcová chce slavit advent. Ale nejde jí to! Naštvala se
Foto: FB poslankyně Němcové
Popisek: Miroslava Němcová podporuje běloruské demonstranty proti Alexandru Lukašenkovi
reklama

Na prvním místě připomněla, že prezident Zeman žádá od Bezpečnostní informační služby informace o ruských špionech v Česku, které by ale žádat neměl. Alespoň podle Němcové ne, která se opírá o názory odborníků, jako je bezpečnostní analytik generál Andor Šándor. Podle Němcové znovu nastal čas obžalovat Zemana ze zločinu velezrady.

„Prezident pokračuje v destrukci bezpečnostních služeb. Na šéfa BIS založil diskreditační složku. Nyní po něm chce, aby mu nahlásil ruské špiony a jejich sítě v naší zemi. Potřebuje vědět, co všechno na něj a jeho domácí i zahraniční sponzory BIS ví. Senát už jednu žalobu na prezidenta pro velezradu napsal. Je čas psát další. Jednou to dopadne. Po volbách může být průchodná i sněmovnou,“ uvedla na sociální síti Facebook.

Navrch přidala kousavou poznámku.

„Prezidentův osobní vyslanec Nejedlý jel něco vyřídit do Moskvy. Šlo jistě o prkotiny neboť jednání zvládl sám, bez obvyklé účasti našeho velvyslance. Dobrou zprávou je, že o dostavbě Dukovan se prý vůbec nejednalo. Tak děkujeme,“ konstatovala a větu zakončila smajlíkem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Pokud jde o premiéra Andreje Babiše, Němcová ho označila za „kradláka“ a vycházela při tom ze zprávy Evropské komise, že je Andrej Babiš ve střetu zájmů, protože jako premiér členské země EU může mít vliv na přidělování dotací, ale současně si uchoval vliv ve svém holdingu Agrofert, což je příjemce těchto dotací. Babiš dluohodobě odmítá, že by si v Agroferu uchoval vliv, ale auditoři EU to vidí jinak.

A Němcová Babiše nešetřila.

„Premiér byl v Bruselu potvrzen za kradláka. Korektně se tomu říká střet zájmů. Jeho inovace - nejenom v toustování - přijdou státní pokladnu až na 450 miliónů korun. Tak vypadá firemní řízení státu. Firma vzkvétá, stát chřadne,“ prohlásila.

Slovní úder zasadila i ministrovi zdravotnictví za hnutí ANO Janu Blatnému, který podle Němcové hodlá z hygienické služby vybudovat Velkého bratra, který by mohl zavírat školy a další instituce, ale také sledovat pohyb občanů skrze jejich mobilní telefony.

Ministr pro životní prostředí Richard Brabec si od ní vysložil kritiku za to, že stále nebyl odhalen viník ekologické katastrofy na řece Bečvě. Mlha kolem tohoto případu prý jen houstne.

Poslední ránu dostala vláda jako celek, která nastavila pravidla protiepidemického systému PES tak, že v metru a v autobusech a tramvajích sice lidé jezdit mohou, ale do divadel kvůli koronaviru nemohou vůbec a kupříkladu do Katedrály sv. Víta na Pražském hradě jen ve velmi omezeném počtu.

„Divadla, kina, koncertní sály zůstávají zavřené. Klopotně propočítáváme plochu obchodů galerií a kdovíčeho na povolený počet lidí, abychom nakonec zjistili, že v nových tramvajích  s plochou cca 60m2 může bez omezení cestovat 180 osob (sedících 61, stojících 119). Do Katedrály sv. Víta s plochou cca 2 700 m2 smí celých 30 osob (viz PES, stupeň 3). V tramvaji platí 3 osoby na metr čtverečný, v katedrále 1 člověk na 90 m2. Při jednotných pravidlech by buď musely tramvaje jezdit prázdné, nebo by do katedrály mohlo přijít 8 100 osob,“ vypočítala.

Miroslava Němcová zúčtovala s prezidentem Zemanem i s Babišovou vládou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

22:40 Datový vědec pozoruje Čechy z tepla Dubaje: Hrozné! Tady je 16 bodů, řiďte se jimi, jinak vás covid zničí

Nejslavnější český datový vědec Petr Ludwig opustil svůj domovský New York a na první polovinu roku …