Miroslava Němcová je zděšena. Použila tvrdá slova

18.06.2015 9:21

Incident, při němž na interpelaci sociálnědemokratického poslance Ladislava Šincla reagoval ministr financí Andrej Babiš (ANO) nařčením Šincla z korupce, podle poslankyně a bývalé předsedkyně sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) upozornil na důležitý fakt. Totiž na ten, že pokud mluvíme o propojení politické, hospodářské a mediální moci v rukou Andreje Babiše, zapomínáme ještě na jednu jeho divizi.

Miroslava Němcová je zděšena. Použila tvrdá slova
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová

Tou je podle Němcové „soukromá policie“, kterou si prý Babiš vytvořil a jejíchž služeb využívá ke sběru či k vytváření kompromitujících materiálů na své politické konkurenty. Onou soukromou policií má být bezpečnostní divize Agrofertu. Němcová o tom píše v článku, který zveřejnil server Svobodné fórum.

Pokud měl Babiš podezření, měl to podle zákona ohlásit

Němcová mimo jiné píše, že nemá povědomí, natož nějaký důkaz o tom, že by poslanec Šincl spáchal trestný čin. „Pokud takový důkaz nebo podezření má ministr financí, je povinen to podle zákona ohlásit. Ale on „maká“ jinak. Materiál od své policejní divize používá k vydírání. Založí složku a ta někde v agrofertním sejfu čeká na příhodnou chvíli,“ píše Němcová.

Naznačuje, že ministr financí se „tyto fízlovské a mafiánské metody“ naučil v době, kdy si nechal změnit příjmení na Bureš. Pod tímto krycím jménem údajně vedla předlistopadová tajná policie StB Babiše jako svého spolupracovníka. Prvoinstanční slovenský soud ale rozhodl, že Babiš byl ve svazcích StB veden neoprávněně. Kvůli odvolání slovenského Ústavu paměti národa ale není verdikt pravomocný, konečný rozsudek dosud vynesen nebyl.

Premiér dal Babišovi moc, která se projevuje rozkladem demokracie

Podle Němcové se tyto metody mohl stávající ministr financí naučit i později: „Nebo už zase jako Babiš, když měl ta složitá byznysová jednání s pány Pitrem a Mrázkem, o nichž vypráví v rozhovorech? Tam někde mají jeho dnešní kroky kořeny a tam se vyučil,“ spekuluje Němcová.

Na celou záležitost by podle ní měl reagovat „bez vytáček“ předseda vlády. „On vládu složil, on dal Babišovi moc, která se projevuje rozkladem demokracie a vytvářením Babišových Nových pořádků,“ uvedla Němcová.

Celý text je ZDE

Premiér Sobotka už na vzniklou situaci reagoval tím, že na dnešní ráno svolal jednání grémia ČSSD. Po jeho skončení pak podle agentury ČTK uvedl: „Chování ministra financí vůči poslanci Šinclovi pokládám za bezprecedentní a zcela nepřijatelné. Po dnešním jednání politického grémia a poslaneckého klubu ČSSD proto svolávám jednání koaliční rady.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

21:35 Po pořadu ČT odsouzeni Václav Moravec, Babiš i Pirát Bartoš. Nadávky i nové informace

Dnešní vysílání pořadu Otázky Václava Moravce se přetřásalo v průběhu odpoledne i na sociálních sítí…