Miroslava Němcová uspořádala ve Sněmovně historické okénko. Vyřídila při něm Rusko i Čínu najednou

04.06.2019 20:33

Tradiční série tiskových konferencí jednotlivých poslaneckých klubů před začátkem jednání Sněmovny byla tentokrát sledována ještě pozorněji než obvykle. V reakci na informace o zastavení proplácení dotací z Bruselu opozice žádá zařadit toto téma jako mimořádný bod schůze a tiskovky opozičních stran byly přehlídkou jejich rozhořčení. Vrcholem byla tisková konference ODS, kterou ovládla poslankyně Miroslava Němcová.

Miroslava Němcová uspořádala ve Sněmovně historické okénko. Vyřídila při něm Rusko i Čínu najednou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš se obhajoval před poslaneckou sněmovnou kvůli evropskému auditu na dotace pro Agrofert. Nic se vracet nebude, hřímal

Na tiskovou konferenci Němcová dorazila v doprovodu Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a ekonomického experta strany Jana Skopečka.

ODS nejprve ústy předsedy Fialy požádala, aby byly zastaveny veškeré dotace společnosti Agrofert, nebo o to, aby odpověď bruselským úředníkům zpracovávala pouze ta ministerstva, která neovládá hnutí ANO.

Tyto požadavky jsou zárukou, aby českým občanům nevznikaly nové škody.

Anketa

Přejete úspěch hnutí Milion chvilek pro demokracii?

9%
91%
hlasovalo: 32178 lidí

A své požadavky Fiala završil slovy, že by vláda měla požádat o důvěru.

„Budeme dělat všechno pro to, aby tyto nehorázné věci premiérovi neprošly. A demonstrace na náměstích ukazují, že značná část občanů to vidí stejně,“ dodal. „Premiér může křičet, může nadávat, může vykřikovat nesmysly o mýtusech, jak tomu on říká, ale tohle nezachrání žádnou čepicí,“ uzavřel.

Miroslava Němcová pak přistoupila k pultíku s „připomínkou jednoho smutného výročí“. Poslankyně ODS připomínala třicet let od událostí v Číně, kde byl rozehnán protest na náměstí Nebeského klidu. „Byly tam dramatickým způsobem zničeny naděje a pošlapána lidská práva mladých lidí,“ vzpomínala.

„Připomínám to proto, že náš nejvyšší představitel se jezdí do Číny učit, jak stabilizovat společnost,“ připomněla prezidenta Zemana. „Čínská strana má slyšet, že tu existuje strana, demokratická strana s dlouhou tradicí, která si je vědoma, jak klíčová jsou lidská práva pro svobodný a demokratický život,“ vzkázala z tiskového střediska Poslanecké sněmovny do Pekingu.

Fotogalerie: - Vládo, odstup od smluv Globálního paktu

Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globál...
Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globál...
Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globál...
Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globál...
Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globál...
Demonstrace s názvem Vládo, odstup od smluv Globál...

A když vyřídila Čínu, vzala jedním vrzem i Rusko. To v současnosti projednává zákon, který má účastníkům invaze do Československa z roku 1968 udělit statut válečných veteránů.

K tomu dvě poznámky. Jestliže samo Rusko říká, že to jsou váleční veteráni, tak tím říká, že proti nám vedlo válku. Válka je nejvyšší stupeň porušení mezinárodního práva. Takže toto přiznání vítám,“ ocenila.

Vzhledem k tomu, že Rusko se čím dál více snaží roztahovat v našem regionu svou moc, chce Němcová požadovat po Ministerstvu zahraničí a všech dalších orgánech, aby se proti tomu „důrazně vymezily“.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…