Miroslava Němcová uspořádala ve Sněmovně historické okénko. Vyřídila při něm Rusko i Čínu najednou

04.06.2019 20:33 | Zprávy
autor: jav

Tradiční série tiskových konferencí jednotlivých poslaneckých klubů před začátkem jednání Sněmovny byla tentokrát sledována ještě pozorněji než obvykle. V reakci na informace o zastavení proplácení dotací z Bruselu opozice žádá zařadit toto téma jako mimořádný bod schůze a tiskovky opozičních stran byly přehlídkou jejich rozhořčení. Vrcholem byla tisková konference ODS, kterou ovládla poslankyně Miroslava Němcová.

Miroslava Němcová uspořádala ve Sněmovně historické okénko. Vyřídila při něm Rusko i Čínu najednou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš se obhajoval před poslaneckou sněmovnou kvůli evropskému auditu na dotace pro Agrofert. Nic se vracet nebude, hřímal

Na tiskovou konferenci Němcová dorazila v doprovodu Petra Fialy, Zbyňka Stanjury a ekonomického experta strany Jana Skopečka.

ODS nejprve ústy předsedy Fialy požádala, aby byly zastaveny veškeré dotace společnosti Agrofert, nebo o to, aby odpověď bruselským úředníkům zpracovávala pouze ta ministerstva, která neovládá hnutí ANO.

Tyto požadavky jsou zárukou, aby českým občanům nevznikaly nové škody.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Bezpečné země

Kdo a podle čeho rozhoduje o tom, jaká země bude označená za bezpečnou? A co vůbec nechápu, v čem je pro nás bezpečnější, že se u lidí, kteří budou z jakýchsi bezpečných zemí přicházet zrychlí azylové řízení? Já mám pochybnosti, že zrychlení povede k větší efektivně, spíš to obecně bývá naopak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

21:16 EU by měla změnit postoj k Rusku, říká Drulák

Bývalý diplomat a předseda spolku Svatopluk Petr Drulák v rozhovoru pro Startitup mluvil o fanatismu…