Místopředseda Evropského parlamentu Telička toho má dost. Chce osobně mluvit s Babišem

05.05.2017 15:25 | Zprávy

Europoslanec Pavel Telička zvolený za hnutí ANO se vyjádřil k aktuální vládní krizi. Schytal to od něj jak předseda vlády Bohuslav Sobotka, tak prezident Miloš Zeman. Tentokrát však Telička nešetřil ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše. Sám Telička sice není členem hnutí, ale působí v pozici poradce pro zahraniční politiku. Zůstane v této pozici i po tom, co se obul do Babiše?

Místopředseda Evropského parlamentu Telička toho má dost. Chce osobně mluvit s Babišem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Pavel Telička

„Poslední kroky předsedy vlády Bohuslava Sobotky považuji za chaotické a škodlivé pro Českou republiku. Dramatická změna premiérova názoru na řešení vládní krize nesvědčí o promyšlené strategii a jen prohlubuje nestabilitu, do níž zemi vede. Zdůvodnění jeho rozhodnutí není vhledem k různým kauzám vrcholných představitelů sociální demokracie důvěryhodné a podle mého názoru souvisí především se situací v ČSSD. Politováníhodný je také způsob, jakým se k řešení krize postavil prezident Miloš Zeman, jenž se bohužel nedokázal povznést nad osobní nevraživost vůči premiérovi," napsal Telička na svých osobních stránkách.

Telička však tentokrát nešetřil ani šéfa hnutí ANO Andreje Babiše, který přivedl do politiky hnutí ANO proto, aby zlepšil české politické prostředí. Podle Teličky je to legitimní cíl, který se do jisté míry podařilo naplnit, ale o to důležitější je, aby se všichni politici hnutí ANO chovali podle principů, které sami hlásají.

„Je proto namístě, aby Andrej Babiš zaujal ke kauze nahrávek jednoznačný postoj. Měl by veřejnosti vysvětlit, zda se nahrané rozhovory uskutečnily, či nikoliv, z čí iniciativy k nim došlo, jestli se detailně seznámil s informacemi, o nichž se na nahrávkách mluví a jak s nimi případně naložil. Stejně tak je důležité, aby Andrej Babiš i vedení těchto médií informovali veřejnost, zda docházelo k jejich ovlivňování z politických důvodů. Tyto otázky bych chtěl s Andrejem Babišem probrat osobně,“ ujistil občany Telička.

Vedle toho je ale třeba zjistit i to, kdo a proč nahrával jednoho z nejvyšších politických představitelů země. I to považuje Telička za nepřijatelné.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

6:55 Atentát na Trumpa: „Selhání bezpečnosti.“ Svědek na střelce upozorňoval policii

Republikánský kandidát na prezidenta Donald Trump přežil pokus o atentát na předvolebním mítinku v P…