Mitrofanov: O stávce a Karkulce, kterou vlk nesežral

17.06.2011 9:20

Komentátor Práva Alexandr Mitrofanov se v pátečním zamyšlení věnoval čtvrteční stávce, která měla být varováním vládě. Podle jeho svědectví však v důsledku protestu tak klidnou, přívětivou a volnou metropoli nezažil nikdy ani o prázdninách, protestní pochod přirovnal k přísloví: kdopak by se vlka bál, když Karkulku nesežral, ale v rámci happeningu jí jen zoubky ukázal?

Mitrofanov: O stávce a Karkulce, kterou vlk nesežral

Varování vládě od odborů mělo znamenat: Nezahrávejte si s námi, lidé jsou vrcholně naštvaní, stojí za námi drtivá většina lidí.

Skutečnost však vypadala, jak upozorňuje Mitrofanov, jinak. Atmosféra připomínala klidem, malým počtem aut a vyrojením cyklistů norské Oslo a počasí zase vyvolávalo vzpomínku na něco středomořského.

"Míting odborářů probíhal jako velký happening. Někteří na první pohled blahobytně vypadající Pražané průvod fotili - vždyť člověk v hlavním městě opravdové havíře hned tak neuvidí, a tu ybli na dosah ruky," popisuje komentátor protestní pochod, který i na obsluh restaurací podél trasy působil také trochu jako průvod kejklířů.

SLEDUJEME téma: STÁVKA

Popsal jeden jediný konflikt, který od samého počátku byl poněkud varovným prstem - a to od několika jedinců odpůrců stávky s urážlivými plakáty.

"Od včerejšího odpoledne líté éterem nově ustálené spojení sprška rajčat a vajíček, která se snesla na Kalouska," pozastavuje se dále komentátor Mitrofanov a dodává - že ačkoli byl od ministra zhruba deset metrů v chumlu novinářů, nic takového neviděl.

"Terče tak - kromě ministra financí Miroslava Kalouska - se stávkujícím vyhnuly. Pražané se ve velké většině někam schovali nebo ujeli. Vláda se pražskou situací - neřku-li situací jinde v republice, kde se stávkovalo ještě slaběji - zabývat nemusí, prooteže se nic v ulicích nedělo," shrnuje komentátor Práva výsledky čtvrteční akce.

Dodává, že premiéru Petru Nečasovi a Miroslavu Kalouskovi se ulevilo tak mohutně, že nanásledné tiskové konferenci si ve svých vyjádřeních jak o odborech, tak o opozici nebrali vůbec servítky.

"Kdopak by se vlka bál, když Karkulku nesežral, ale v rámci happeningu jí jen zoubky ukázal?" uzavírá otákou své páteční zamyšlení Mitrofanov.

Čtěte také:
 Dušek opět provokuje: Jen psychopat Kalousek se nepodělal
Profesor Keller vyčinil Pražanům. Na stávku se vykašlali

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ahe, olbTato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

5:00 Nová aplikace, která vás zbaví „dezinformací“. Bojovníci proti cenzuře ji chtěli vyzkoušet. A přišel šok

Nenechme si ukrást prostor pro sdílení pravdivých zpráv, pro diskuzi a vzájemnou inspiraci. Tímto ap…