Mládek se v ČT hádal s lidovcem kvůli ministerstvu zemědělství: Byli byste vstřícní k církvím

16.12.2013 22:46 | Zprávy
autor: mp

Jan Mládek z ČSSD a Jan Bartošek z KDU-ČSL se střetli před televizními kamerami. Přeli se mimo jiné o resort ministerstva zemědělství. ČSSD má prý obavu, že by lidovci na ministerstvu zemědělství mohli být až příliš vstřícní vůči církvím. Bartošek to ale jasně odmítl. A pak došlo na rozpočet.

Mládek se v ČT hádal s lidovcem kvůli ministerstvu zemědělství: Byli byste vstřícní k církvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Stínový ministr financí Jan Mládek.

Poslanci Jan Bartošek a Jan Mládek proti sobě zasedli v pondělních Událostech, komentářích České televize. O prvním se uvažuje jako o kandidátovi na post ministra práce a sociálních věcí, o druhém jako o ministru průmyslu. A jak to bude s ministerstvem zemědělství pro lidovce?

„S ministerstvem zemědělství je to pro lidovce tak padesát na padesát,“ prozradil hned v úvodu vysílání Mládek k tak často rozebírané otázce. Bartošek kontroval, že jde o kategorický požadavek KDU-ČSL. „V zemědělství pracuje řada našich voličů a o ty se chceme starat,“ podotkl Bartošek. Jakékoli další úvahy o tom, co vede lidovce do střetu o tento post, označil za spekulace.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Michal Zuna byl položen dotaz

Armáda

Podle vás byly peníze za vaší vlády vykládány na obranu efektivně? Co vím, tak jste peníze na armádu dávali i za jiné věci než za armádu nebo se nakupovaly předražené věci. Já nejsem proti navyšování výdajů, ale mám pochybnosti, zda jsou vynakládány efektivně.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

19:31 Nejde o poplatky, ale o to, co za ně dostaneme. Štěpán Kotrba obsáhle

Mediální analytik Štěpán Kotrba, spoluautor několika mediálních legislativ, pro ParlamentníListy.cz …