Mládež a neziskovky v Brně dostanou k užívání nový objekt, kraj jim ho opraví

23. 2. 2015 14:28

Jihomoravský kraj ve třech etapách opraví budovu v České ulici 11 v Brně, řekl dnes novinářům hejtmanův náměstek Stanislav Juránek (KDU-ČSL). První etapa, na kterou kraj vyčlenil z loňského přebytku v rozpočtu 20 milionů korun, by měla začít letos. Objekt bude po rekonstrukci sloužit neziskovým organizacím pracujícím s mládeží. Při přípravách pracovníci odhalili staré základy a studnu z minulosti, uvedl Juránek. Informace o tom přinesla dnes ČTK.

Mládež a neziskovky v  Brně dostanou k užívání nový objekt, kraj jim ho opraví
Foto: Redakce
Popisek: primátor Brna Roman Onderka (ČSSD)

Budova dříve patřila státu, který ji pronajímal různým subjektům. Nacházela se v ní například cestovní kancelář mládeže a další organizace. "Sloužila spíš ke komerčním účelům, ale v roce 2013 ji kraj získal od ministerstva školství do svého vlastnictví s podmínkou, že bude sloužit neziskovým organizacím pečujícím o mládež," řekl Juránek. Kraj už je podle něj domluven se šesti z nich. 
    
Podle něj ale stát do objektu příliš neinvestoval, a proto je nutná jeho generální rekonstrukce. "Původně jsme mysleli, že to stihneme ve dvou etapách, ale kvůli objevení studny z dávných let a starých základů budeme muset práce rozdělit do tří etap. Určitě je nestihneme do konce tohoto volebního období," doplnil Juránek. 
    
Krajské volby budou na podzim roku 2016. Do té doby by mohly být hotové dvě etapy. "Spěchat by se v tomto okamžiku nevyplatilo vzhledem k zajímavým nálezům a bezpečnosti," podotkl náměstek. Náklady na všechny tři etapy prací by měly podle odhadů přesáhnout 50 milionů korun. 
    
Jihomoravský kraj poskytl peníze na rekonstrukci objektu z loňského více než půlmiliardového přebytku v rozpočtu. Další investice půjdou do dopravy, zdravotnictví a sociální oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: bra, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

18:56 „Z koho děláte blbce, vy idioti?“ Bloger se neudržel, když si přečetl, že vědci chtějí „rozkojit“ muže

Bloger Petr Paulczyňski je šokován z úvah o tom, že mužům by prý mohla připadnout ryze ženská role –…