Mladí lidé si přišli poslechnout Marka Hilšera a dozvěděli se: Problémy s terorismem jsou, ale Evropa se s tím časem vyrovná. Ta vlna pomine

15.11.2017 17:38 | Zprávy

REPORTÁŽ O tom, jaký by měl být podle něj prezident, i o tom, zda má rád Miloše Zemana, promluvil na besedě v Českých Budějovicích kandidát na příští hlavu státu Marek Hilšer. „Já nevím, za co bych ho měl mít rád,“ přemítal Hilšer. „Je vtipný, a možná proto si i získává srdce lidí,“ vzpomněl si nakonec. Promluvil i o matkách samoživitelkách a také o nelegální imigraci.

Mladí lidé si přišli poslechnout Marka Hilšera a dozvěděli se: Problémy s terorismem jsou, ale Evropa se s tím časem vyrovná. Ta vlna pomine
Foto: Vít Hassan
Popisek: Lékař a aktivista Marek Hilšer

Na besedu s Markem Hilšerem přišli převážně mladí lidé, vesměs studenti. Kandidát na prezidenta si hned na začátku pochválil hojnou účast. „Já jsem nesmírně rád, že vás přišlo tolik. Když jsem byl v Českých Budějovicích poprvé, tak přišlo asi pět lidí,“ uvedl besedu s úsměvem Marek Hilšer a hned v úvodu zavzpomínal na dobu, kdy s rodiči emigroval do Španělska.„Já jsem jako třináctiletý kluk zažil migraci se svými rodiči, skončili jsme ve Španělsku. Kromě toho, že jsem se naučil španělštinu, tak to ve mně zanechalo hluboké vzpomínky a myslím si, že mne to ovlivnilo v dalším životě,“ řekl s tím, že otec se rozhodl odejít z tehdejšího Československa vlastně trošku úsměvně až v červnu 1989. „Za pár měsíců pak byla sametová revoluce. My jsme ji sledovali z televize a byli jsme nesmírně šťastní,“ vzpomínal Hilšer.

Žádné hordy nájezdníků

Na besedě promluvil Marek Hilšer například o nelegální imigraci. „K tématům nelegální imigrace se vyjadřujete, že je potřeba kontrola, ale ne se uzavírat,“ řekla moderátorka večera a zeptala se kandidáta na prezidenta, jaké konkrétní řešení této situace by navrhoval.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: David Hora

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Už nic nedostanete.“ Prague Pride v ohrožení? V zámoří se to valí jako lavina

4:40 „Už nic nedostanete.“ Prague Pride v ohrožení? V zámoří se to valí jako lavina

Pořadatelé duhových LGBTQ+ průvodů řeší v USA po zvolení Donalda Trumpa prezidentem problém v podobě…