Mladý Stropnický přišel s nápadem, jak získat byty pro stát: od seniorů

22. 7. 2017 20:30

Předseda Zelených Matěj Stropnický v České rozhlasu představil tři pilíře volebního programu Zelených. Vedle ochrany přírody je to moderní stát a také sociální jistoty. Stejně jako ČSSD volá i Stropnický po zavedení progresivního zdanění. Víc peněz na daních by měli platit ti, kteří víc znečišťují životní prostředí. Jeden nápad má Stropnický i ohledně bydlení.

Mladý Stropnický přišel s nápadem, jak získat byty pro stát: od seniorů
Foto: zeleni.cz
Popisek: Matěj Stropnický
reklama

Zelení mají plán jak přispět k vytvoření sociálně stabilnější společnosti. Pokud by byla strana Matěje Stropnického u moci, prosazovala by zavedení regulace služby Airbnb, tedy dosud nijak regulovaného segmentu na trhu s bydlením. Podle šéfa Zelených je namístě i tuto část trhu začít regulovat.

Celý článek naleznete zde

Vedle návrhu na nový typ regulace přišel Matěj Stropnický ještě s jedním nápadem. Už prý ví, jak by bylo možné získat určitou bytovou rezervu, kterou by v případě potřeby mohl využít stát, třeba na sociální byty. Stát by prý od seniora byt odkoupil a postarší občan by si mohl z utržených peněz přilepšit k důchodu; důchody Stropnický nepovažuje za nijak vysoké. Po smrti seniora by si stát nemovitost ponechal. Případní dědicové by přišli zkrátka.

„V České republice více než 60 procent lidí vlastní nějakou nemovitost. Rodiny ale často nejsou v tak těsné vazbě, aby senior měl potřebu ji někomu odkázat. A navíc jsou tu velmi nízké důchody bez perspektivy výrazného navýšení,“ popisuje Stropnický.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

19:45 Proč ke kauze Vrbětice promluví prezident až za týden? Hynek Kmoníček to tuší

Hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl Hynek Kmoníček, český velvyslanec v USA. Kam …