Mladým lidem Kalousek nevadí a některým je i sympatický, říká Feri

28. 1. 2017 18:31

V TOP 09 jsou prý pořádně skleslí. Především v krajích, kde strana neuspěla v krajských volbách, se prý spolustraníci už skoro nescházejí a aktivitou TOP 09 připomíná místo, kde chcípl pes. Naznačuje to alespoň nejmladší radní strany Dominik Feri v rozhovoru pro server Aktuálně.cz. Určitou naději ovšem vidí ve víkendové programové konferenci strany. Nezatracuje prý ani stávajícího předsedu Miroslava Kalouska.

Mladým lidem Kalousek nevadí a některým je i sympatický, říká Feri
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Dominik Feri
reklama

„Mladým lidem osoba Miroslava Kalouska nevadí a některým je i sympatický. U starších velmi často slýchávám, že jim pan předseda vadí. Někteří nás nabádají, abychom k němu dali nějakou další výraznou osobnost. Nedá se ale vyčíslit, kolika procentům lidí vadí,“ říká Feri.

Straně podle jeho názoru pomůže víkendová programová konference, na které strana představí vizi pro Českou republiku do roku 2030. Členy strany by to mohlo povzbudit. Především v krajích, kde strana propadla, to spolustraníci hodně potřebují.

 „Když se TOP 09 vůbec nedostala do některých krajských zastupitelstev, tamní organizace se vůbec nescházejí a členové se neznají. Všechny informace se dozvídají z médií, takže velmi rychle ztrácejí motivaci něco dělat. Projevuje se to tím, že vůbec nezaplatí členské příspěvky nebo předvolební kampaň prostě nějak přežijí. ... V Praze, Středočeském a Jihomoravském kraji je situace dobrá. Ale když vezmu například Ústecký kraj, Vysočinu nebo Zlínský kraj, tak tam je to o poznání horší,“ doplňuje mladý politik.

V tuhle chvíli podle jeho názoru není čas měnit předsedu. TOP 09 se musí před volbami věnovat voličům a programu, neztrácet energii ve vnitřních sporech. Miroslav Kalousek by jako předseda strany měl jezdit po regionech a povzbudit členy strany, zkusit je motivovat. TOP 09 zkrátka musí být víc vidět, pak má šanci uspět. Sám Feri jezdí po České republice a debatuje na školách. Podle jeho názoru by i jiní politici měli cestovat po svém regionu, ptát se lidí na názory, naslouchat, debatovat.

Celý rozhovor naleznete zde

Pomoct tomu má i programová konference, po které bude jasnější, že se strana zajímá o problémy lidí a snaží se je řešit. Pro jednotlivé oblasti budce mít strana své odborné garanty, kteří budou aktivněji vystupovat v médiích, mluvit s lidmi a tak podobně. Zkrátka budou vidět. Taková je ideální představa, kterou teď bude třeba naplňovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…