Mlátit ho, nebo nemlátit? Chlapec s dredy se vzpíral policii a občanku musí ukázat každý, padlo kvůli šířenému VIDEU

02.05.2016 14:11

Poté, co server A2larm.cz přinesl videozáznam, na němž policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na pražské Florenci, ozvaly se rozhořčené hlasy. Podle serveru se prý v Česku množí případy, kdy smíšené policejní a vojenské hlídky svým chováním překračují to, co od nich společnost očekává: ochranu obyvatel před potenciálními teroristickými útoky. Komentáře, které nyní zaznamenaly ParlamentníListy.cz, však oponují, leckdy ale i souhlasí.

Mlátit ho, nebo nemlátit? Chlapec s dredy se vzpíral policii a občanku musí ukázat každý, padlo kvůli šířenému VIDEU
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.
reklama

Anketa

Který kandidát na předsedu KSČM je nejlepší?

hlasovalo: 6549 lidí

Aktivista Jan Vrobel na svém facebookovém profilu uvedl, že debata a hromady sdílení videa mladíka, jehož zadržela policie na Florenci údajně proto, že odmítal předložit doklady totožnosti, mu připomněly jednu věc. 

„Zapomeňte na konstrukty – to, co skutečně vidíte, jsou tři vojáci v neprůstřelných vestách s automatickými zbraněmi, kteří pomáhají copovi klečet na hlavě chlapíkovi, který neukázal občanku a jehož největší zločin vůči společnosti s velkou pravděpodobností spočíval v tom, že seděl v koutě nádraží, patrně v depresi, patrně nakalenej,“ poznamenává Vrobel. Zároveň dodává, že nelze zcela jasně říct, zda zákrok byl, nebo nebyl v souladu se zákonem, ale neměla by být odvedena pozornost od toho, co se děje reálně kolem nás.

„Přesně tak to totiž funguje: Policejní prohlídky bytů bez soudního povolení, protože zákon, namátkové prohlídky ve vlacích, protože zákon, cenzura internetu, protože zákon, a na konci budete chodit srát na povolenky od státu, protože zákon, a ještě budete vděční, že jste nafasovali tři na tejden. Autoritářský a totalitární režimy nevznikají přes noc, to by šli do ulic i ti největší blbci. Autoritářský režimy vznikají tak, že začnete věřit, že svinstvo kolem vás je v pořádku, protože ho vykonává stát,“ dodal aktivista.

Původní text ZDE.

Jiného názoru je expolicista ze severních Čech Marek Vokšay. „Je mi líto, ale hned na začátku je jasné napadení, když se nohou odrazí od zdi, aby povalil toho policistu,“ stojí na straně mužů zákona. Podle něj se mladík aktivně brání a nespolupracoval. „Mimochodem zákon jasně ukládá mít u sebe identifikační doklad a zvláště v okolí míst, kde se konají demonstrace,“ dodává Vokšay s tím, že mladík rozhodně nebyl vystrašený. Celé video vnímá jako jasnou provokaci a natáčení spolupachatelem.

Ke společným nasazováním hlídek armády a policie, jež je patrné na videu, se vyjádřil na serveru Onwar.eu bezpečnostní expert František Šulc. „Nezbývá než doufat, že se ministr obrany už ozve a politici velice rychle ukončí nasazení armády na posílení policie, že nedojde k nějakému většímu a zbytečnému maléru,“ uvedl s tím, že policie ani armáda nejsou hračkami. Nad zapojením armády kroutí hlavou. „Armáda je určena primárně k odražení hrozeb z vnějšku a mimo vlastní území,“ dodal. Pokud se již ohrožení reálně přesune na vlastní území, pak je podle Švece logické využít armádu i k posílení složek primárně určených k zajištění vnitřní bezpečnosti státu (policie, hasiči, záchranná služba atd.). „Klíčové slovo v této větě je ovšem ‚reálně‘, bez něj nedává ono nasazení smysl…,“ uzavřel.

Celý text ZDE.

Pro ParlamentníListy.cz se k události vyjádřil také bezpečnostní analytik Martin Koller. „Zásah na Florenci lze hodnotit z různých pohledů. Každopádně je však jednou ze základních povinností občana prokázat svoji totožnost příslušníkovi policie. Zadržený jedinec k takovému opatření přímo vybízel. Bohužel psedohumanita u nás již zapustila svoje demokratické kořeny pravdy a lásky. Důvodem je rovněž arogance moci a pohrdání mnohých politiků občany, zvláště pokud nepatří k jejich sponsorům. Nelze se divit, že kdokoli jedná bez ohledu na ostatní, neexistuje úcta k zákonu a civilizovanému chování. Výsledek 26 let boje proti vlasti, národu, rodině a dalším civilizačním hodnotám pod prapory pravdy, lásky a lidských práv. Kdo z rozhořčených ochránců svobody by si individuum polapené na Florenci, jak vystřižené z Kliniky, vzal domů?“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

6:15 Lidé si mě berou stranou, aby mi to řekli... Covid pasy i do restaurace? Šéfkuchař Pohlreich je pro. Zato hospodský rebel vyletěl

Je libo do restaurace nebo ke kadeřníkovi? Jen s negativním testem nebo po očkování. Takové úvahy za…