Mlátit ho, nebo nemlátit? Chlapec s dredy se vzpíral policii a občanku musí ukázat každý, padlo kvůli šířenému VIDEU

02.05.2016 14:11 | Zprávy
autor: vef

Poté, co server A2larm.cz přinesl videozáznam, na němž policisté a vojáci násilně zadrželi mladíka na pražské Florenci, ozvaly se rozhořčené hlasy. Podle serveru se prý v Česku množí případy, kdy smíšené policejní a vojenské hlídky svým chováním překračují to, co od nich společnost očekává: ochranu obyvatel před potenciálními teroristickými útoky. Komentáře, které nyní zaznamenaly ParlamentníListy.cz, však oponují, leckdy ale i souhlasí.

Mlátit ho, nebo nemlátit? Chlapec s dredy se vzpíral policii a občanku musí ukázat každý, padlo kvůli šířenému VIDEU
Foto: Policie ČR
Popisek: Policie ČR, logo.

Aktivista Jan Vrobel na svém facebookovém profilu uvedl, že debata a hromady sdílení videa mladíka, jehož zadržela policie na Florenci údajně proto, že odmítal předložit doklady totožnosti, mu připomněly jednu věc. 

„Zapomeňte na konstrukty – to, co skutečně vidíte, jsou tři vojáci v neprůstřelných vestách s automatickými zbraněmi, kteří pomáhají copovi klečet na hlavě chlapíkovi, který neukázal občanku a jehož největší zločin vůči společnosti s velkou pravděpodobností spočíval v tom, že seděl v koutě nádraží, patrně v depresi, patrně nakalenej,“ poznamenává Vrobel. Zároveň dodává, že nelze zcela jasně říct, zda zákrok byl, nebo nebyl v souladu se zákonem, ale neměla by být odvedena pozornost od toho, co se děje reálně kolem nás.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

11:30 Prahu čeká o prázdninách peklo. Kdo můžete, vyhněte se

Letní prázdniny ještě nezačaly, ale doprava v Praze už kolabuje. Rozsáhlé opravy, uzavírky a omezení…