Mlč, herečko, chytla Eva Holubová. To fanynka Pirátů nezná

15.09.2021 13:15 | Ze sítí

Od sbírání hub se přes Miloše Formana a Karla Schwarzenberga dostala herečka Eva Holubová k současným volbám. Děkovala svým dětem, jak vážně toto téma berou a radila koho volit. Nebyla ráda, když jí jedna komentátorka řekla, že šíří propagandu a že jako herečka by se vyjadřovat neměla. Ohradila se, že je také matka a manželka a že vyjadřovat se k politice je důležité.

Mlč, herečko, chytla Eva Holubová. To fanynka Pirátů nezná
Foto: Repro Instagram
Popisek: Herečka Eva Holubová

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

27%
70%
hlasovalo: 39803 lidí
Výlet na houby připomenul herečce Evě Holubové časy, kdy si jimi z nutnosti vylepšovala jídelníček. K houbovým specialitám si pak pouštěli dokumenty již zesnulého režiséra Miloše Formana. „Pouštěli jsme si k tomu dokument s Milošem Formanem ‚Co tě nezabije...‘ a ‚Užasný pan Belmondo‘. A notovali si u toho. Jak máme úžasný děti a přátele a vůbec skvělej život. Jasně že je dobrý si to uvědomovat, ale mnohem víc ještě je si to aspoň občas nahlas říct. A vzpomínali jsme, třeba i na to, jak jsme s Milošem podporovali ze zámoří Karla Schwarzenberga,“ vzpomínala herečka a vzkázala Formanově vdově Martině, že se jí líbilo, že nebyli apolitičtí umělci.

Doplnila, že tentokrát se debata také stočila k tématu nadcházejících voleb. „Dneska jsme se taky s přáteli hodně bavili o nastávajících volbách. O občanském právu, o občanské povinnosti, ale i o občanské důstojnosti! Na tu jsem do 30 let nebyla zvyklá. Co si myslíte o politice? Myslíte, že je svinstvo, které si můžeme dovolit ignorovat? Já vím, že chodit k volbám není ze zákona povinné, já si jenom vždycky vzpomenu na slova Antoina de Saint-Exupéryho: ‚Tuhle zemi jsme nezdědili po předcích, ale máme ji půjčenou od svých dětí‘.“ Při té příležitosti poděkovala svým dětem a příbuzným za to, jak zodpovědně se podle ní staví k veřejnému životu v Česku. A jako obyčejně nechyběla pozitivní reakce Dagmar Havlové.

Lenka Kramešová se pak Holubové tázala, koho má volit, aby dotyčný nešel do koalice s Andrejem Babišem. Holubová uvedla, že bude volit Piráty a Starosty a toto spojení se jí líbí. Za což dostala od hnutí STAN pochvalu.

Ovšem ne všichni sdíleli radost. Jedna z komentátorek se divila, že i od hub dokáže Holubová přejít k politice. „Vaše články jsou příliš cítit propagandou a úlisností k jiným známým osobám. Herci mají zůstat herci a ne si hrát na politiky,“ mínila.

Holubová odpověděla, že nějakou takovou reakci čekala. „Já nevím, jaká je Vaše profese, ale kdo jste, že si osvojujete právo říkat, co by měli dělat lidé nějaké konkrétní profese? Vy mně můžete kritizovat a já nemůžu kritizovat politika jenom proto, že jsem herečka? Já jsem ale taky manželka a matka a plním a plnila jsem si i povinnosti s tím spojené,“ osopila se na dotyčnou.

„A taky jsem občanka demokratického státu, politici jsou naši zaměstnanci a můžeme je hodnotit, kritizovat či chválit, jak uznáme za vhodné. Ale taky Vám napíšu svůj názor směrem k Vám. Ať už jste lékařka, politička, pokladní v supermarketu nebo modelka, věnujte svůj zájem politikům a politice jako občanka. A máte-li odvahu, tak veřejně a nahlas a ne jenom na sociální síti. ‚Úlisně‘ Vás zdravím a apeluji na Vás, nebudeme-li to dělat všichni, nebudeme mít ani ty houbofleky, leda tak ‚houbysoctemnakyselo‘,“ apelovala na ženu, která ji kritizovala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

14:54 Šlachtu do voleb zmlátí. Přišlo to z nečekaného místa

Známá advokátka a politická aktivistka Klára Samková sdílela své postřehy z předvolební kampaně. Bab…