Mně už je to jedno, vyrovnal se moderátor Českého rozhlasu s faktem, že prezident Zeman přesunul Hovory z Lán na Frekvenci 1

29.12.2014 8:46

Prezident Miloš Zeman se nehodlal smířit s tím, že by pořad, ve kterém promlouval živě k posluchačům Českého rozhlasu, měl být předtáčen. Hovory z Lán tak proto bude živě vysílat namísto veřejnoprávního rozhlasu soukromá stanice Frekvence 1. Předtáčení doporučila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání poté, co prezident v posledním proslovu použil několik vulgárních výrazů.

Mně už je to jedno, vyrovnal se moderátor Českého rozhlasu s faktem, že prezident Zeman přesunul Hovory z Lán na Frekvenci 1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Server Lidovky.cz uvádí, že formu předtáčených Hovorů z Lán nabídl Zemanovi po kritice přímo Radiožurnál. V případě opakování vulgarit v přímém přenosu by byl totiž nucen prezidenta vypnout. Ale Hrad trvá na živém vysílání.

Postup českého rozhlasu kritizoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a naopak pochválil soukromou stanici, která Hovory převezme.  „Velmi si vážíme přístupu Frekvence 1, která na rozdíl od ČRo, který několikrát měnil stanovisko, až nakonec vyžadoval předtáčení, bude vysílat z Lán rozhovor s panem prezidentem živě. Jednání byla zahájena ihned po názorovém obratu ČRo. Navazujeme na již probíhající spolupráci,“ uvedl pro idnes.cz.

Pokorný: Když to nemohu ovlivnit, je mi to jedno

Že by měla hlava státu k občanům promlouvat spíše z veřejnoprávního rozhlasu, už nechce komentovat ani moderátor Hovorů Jan Pokorný. „To už jde mimo mě. U nás to bohužel není nic nového, že si někteří politici vybírají, s kým budou mluvit a s kým ne,“ napsal v sms serveru Lidovky.cz šéfredaktor zpravodajství Radiožurnálu Pokorný.

Už v listopadu krátce po „sprostých“ Hovorech uvedl, že za svou kariéru nepamatuje, že by hlava státu řekla ve vysílání tři sprostá slova. Tehdy ještě ale nechtěl celou událost hodnotit, prý bylo moc brzo. Nyní přiznává, že je mu to už jedno. „Mrzí mě jen věci, které dokážu ovlivnit. Tohle už mi začalo být jedno,“ dodal podle Lidovek.cz Pokorný.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

18:51 Cože? Lži! Babišovi ujely nervy, jde o oteplování. I o Šmardu

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vrátil z dovolené v plné síle, což je patrné i na jeho „Čau, lidi”, v …