Mně už je to jedno, vyrovnal se moderátor Českého rozhlasu s faktem, že prezident Zeman přesunul Hovory z Lán na Frekvenci 1

29.12.2014 8:46 | Zprávy
autor: dkr

Prezident Miloš Zeman se nehodlal smířit s tím, že by pořad, ve kterém promlouval živě k posluchačům Českého rozhlasu, měl být předtáčen. Hovory z Lán tak proto bude živě vysílat namísto veřejnoprávního rozhlasu soukromá stanice Frekvence 1. Předtáčení doporučila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání poté, co prezident v posledním proslovu použil několik vulgárních výrazů.

Mně už je to jedno, vyrovnal se moderátor Českého rozhlasu s faktem, že prezident Zeman přesunul Hovory z Lán na Frekvenci 1
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Server Lidovky.cz uvádí, že formu předtáčených Hovorů z Lán nabídl Zemanovi po kritice přímo Radiožurnál. V případě opakování vulgarit v přímém přenosu by byl totiž nucen prezidenta vypnout. Ale Hrad trvá na živém vysílání.

Postup českého rozhlasu kritizoval mluvčí Hradu Jiří Ovčáček a naopak pochválil soukromou stanici, která Hovory převezme.  „Velmi si vážíme přístupu Frekvence 1, která na rozdíl od ČRo, který několikrát měnil stanovisko, až nakonec vyžadoval předtáčení, bude vysílat z Lán rozhovor s panem prezidentem živě. Jednání byla zahájena ihned po názorovém obratu ČRo. Navazujeme na již probíhající spolupráci,“ uvedl pro idnes.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

17:23 Fiala pod rudou vlajkou s hvězdou. Zahradil o škodách po Lipavském

Za výkon zahraniční politiky je zodpovědná vláda, nikoliv prezident ani Senát, upozorňuje Jan Zahrad…