Modernizace dálnice D1 na Vysočině zatím probíhá bez problémů

09.06.2013 19:52

Modernizace dvou úseků dálnice D1 na Vysočině, která začala právě před měsícem, nezpůsobila zatím žádné větší problémy v dopravě. Bez komplikací se obešla i demolice mostu u Větrného Jeníkova, kvůli které byl provoz na dálnici ze soboty na neděli zastaven v obou směrech na více než 13 hodin. V místech modernizace se podle mluvčího policie Martina Duška nestala žádná tragická nehoda. Nestěžují si ani starostové obcí poblíže D1.

Modernizace dálnice D1 na Vysočině zatím probíhá bez problémů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dálnice D1 na Chodově

Rekonstrukce dvou úseků dálnice na Vysočině začala 9. května. V místech, kde se pracuje, zatím auta jezdila dvěma zúženými pruhy rychlostí sníženou na 80 kilometrů v hodině. Do jednoho pruhu byla doprava sváděna jen přechodně při změnách dopravního značení. Tentokrát v úseku u zbouraného mostu na 107. kilometru potrvá od pátku do středy 12. června. Dokončovat se tam budou práce po demolici, rozmisťovat dopravní značení ve směru na Brno. Překládat se budou inženýrské sítě, kanalizace i optický kabel a instalovat svodidla.

Starostové jsou klidní

Na důsledky modernizace dálnice si nestěžují ani starostové obcí poblíž D1. "Zatím jsme to negativně nepocítili. Ještě nedošlo k žádnému ucpání," řekl Josef Nechvátal, starosta Smrčné u Jihlavy. U Smrčné se také nachází přestavovaný most. Uzavírka komunikace vedoucí přes most je podle starosty plánovaná asi na pět měsíců. Obec se bez mostu po tu dobu celkem obejde, protože po něm vede silnice k lesu a auta tam běžně jezdit nesmí. "Využívá ji společenství obcí, které tam hospodaří na lesních pozemcích," upřesnil. Přes most jezdilo i několik aut do nedaleké osady, po objížďce se jim cesta protáhne jen asi o dva tři kilometry.

V poklidu proběhl první měsíc prací také u Velké Bíteše na Žďársku. "Zásadně jsme nepocítili žádnou změnu v souvislosti s opravami. Myslím, že je to jako každá jiná uzavírka na dálnici, kterou jsme tady zažili za uplynulé desítky let," zhodnotil místostarosta Tomáš Kučera.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

reklama

autor: adr, čtk

pojištění

Kdo rozhoduje o tom, co pojišťovny proplatí, a co už ne? Nejde jen o běžné věci, ale třeba i o to, když někdo potřebuje nějakou mimořádnou léčbu, která by mu zachránila život. Pak místo pojišťoven musí pomáhat ostatní – neříkám, že solidarita není správná, ale jde mi o princip, proč to nehradí pojiš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Napsal id*ot, režíruje kr*tén.“ Miloš Zeman o divadle, ve kterém má Fiala hlavní roli

22:05 „Napsal id*ot, režíruje kr*tén.“ Miloš Zeman o divadle, ve kterém má Fiala hlavní roli

Bývalý prezident Miloš Zeman okomentoval v pořadu XTV blížící se volby na Slovensku, odmítá tvrzení,…