Mohou za prohru Hillary Rusové? Zkušený rozvědčík Polreich odkrývá pozadí amerických prezidentských voleb

25.12.2016 16:20

Nad výsledkem amerických prezidentských voleb se zamýšlí bývalý elitní rozvědčík Miroslav Polreich.

Mohou za prohru Hillary Rusové? Zkušený rozvědčík Polreich odkrývá pozadí amerických prezidentských voleb
Foto: Radim Panenka
Popisek: JUDr. Miroslav Polreich

„Nevyhrála Hillary ne proto, že její koncepce neomezené moci již dávno je mimo realitu, ale kvůli Rusům a jejich schopným hackerům, či dokonce osobní animozitě Putina k její osobě," soudí Polreich.

V tomto jeho stanovisku jsou skryty dva prvky. „Předně neoprávněná prohra a pak, jak jinak, nepřátelští Rusové mohou za všechno. K tomu přece není třeba ani důkaz. Stačí stanovisko ředitele CIA Johna Brennana, to bývá vždy tajné, včetně zdrojů, takže nezpochybnitelné a souhlas s tímto hodnocením od ředitele FBI Jamese B. Coneyho a ředitele Národního zpravodajství Jamese R. Clapperiho. My tomu můžeme věřit, ne tak předseda zpravodajské komise Sněmovny David Nunes, který bohužel k tomuto tvrzení nikdy žádný důkaz neviděl a proto je přirozené, že i Trump vše označil za pustý nesmysl. Dokonce i dnešní prezident Obama jako zastírací manévr porážky hrozí Rusku odvetou. Je zřejmé, že dříve při volbě z „obamamánie“ větší roli hrála mánie než jeho vlastní osobnost," tuší Polreich.

Celý text je ZDE

Rozvědčík dále poukazuje na to, že šéf německé zpravodajské služby Bruno Kahl již přispěchal s prohlášením, že Rusové se budou snažit ovlivnit i budoucí jejich volby. Český odborník v této oblasti Aleš Špidla prý přiznává, že útočit může kdokoliv, kdo k tomu má prostředky a odbornou kapacitu. Zdroje jsou však anonymní a těžko dokazatelné.

Závěrem Polreich píše, že v USA dochází a dojde k zásadní změně, která vyústí v odpovídající multilaterální politiku s důrazem na zvýšenou odpovědnost velmocí. „Konzervativní a bezperspektivní tendence, které hledaly prostor, tentokráte v Demokratické straně neprojdou. Samotný stav vzájemné závislosti to již neumožňuje,“ uzavírá Polreich.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

14:30 Toto není Rusko, ale Francie: Brutální údery těžkooděnců. Zatčení rakouští školáci na výletě. Amputovaná varlata...

Ve Francii pokračují masivní protesty proti nepopulární důchodové reformě. Bezpečnostní složky čelí …