Moje cesta do Ruska je spojena s fámami, řekl poslancům Vondráček

24.10.2018 22:30 | Zprávy

Předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) před poslanci řekl, že jeho cesta do Ruska je spojena s více fámami, než je zdrávo. Program návštěvy byl podle něho vyvážený. Vondráček se v Rusku setkal i s politiky ze sankčních seznamů Evropské unie a Spojených států, což stejně jako některá jeho vyjádření v ruských médiích vzbudilo kritiku. Výtky z části opozice zaznívaly také dnes, poslanci ANO naopak v mnoha vystoupeních Vondráčka hájili.

Moje cesta do Ruska je spojena s fámami, řekl poslancům Vondráček
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radek Vondráček

Sněmovna na závěr debaty nepřijala návrh obecného usnesení Heleny Langšádlové (TOP 09), podle kterého by ústavní činitelé neměli zpochybňovat závazek protiruských sankcí přijatých Evropskou unií. Návrh nepodpořili poslanci ANO vyjma Vondráčka, ČSSD kromě Ondřeje Veselého, SPD, KSČM a také Václav Klaus mladší z ODS. Dolní komora naopak schválila hlasy ANO, SPD, KSČM, poloviny přítomných poslanců ČSSD a Klause mladšího s konstatováním, že Vondráčkova návštěva Ruska byla v souladu s českými zájmy a s koncepcí české zahraniční politiky, jak prosazoval Miloslav Janulík (ANO).

„Váš přístup k Rusku není úplně rovný, je lokajský,“ řekl na Vondráčkovu adresu pirátský poslanec Jan Lipavský. Dojem z cesty byl v České republice podle něho „naprosto tragický“. Langšádlová podotkla, že není úplně dobré se scházet s osobami ze sankčního seznamu. „Podíleli se na tom, že Rusko zabralo část území suverénní země. Na to bychom měli být velmi citliví,“ uvedla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Radek Koten byl položen dotaz

Ukrajinci

Často do vás slyšíme, jak chcete omezit příliv Ukrajinců, jak je chcete vracet zpět, sebrat jim dávky atd.. Budete na tom trvat i v rámci koaliční smlouvy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

EU by si měla dát pozor. Na konferenci padla důležitá slova

19:40 EU by si měla dát pozor. Na konferenci padla důležitá slova

Střední Evropa musí jít vlastní cestou a hájit společně svoje zájmy v Evropské unii i ve světě. O to…